şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer office 365 lisansınız varsa, 1 tb disk alanına sahip olduğunuz dosya senkronizasyon şeysi. skydrive pro' nun yeni adı.
 • dosyayı oturum açtırmadan paylaşma seçeneğini bulamadığım uygulama. dropbox öyle mi ama her şey en basit şekilde yapılmış.
 • bu aptal programdan web üzerinden klasör indirmek için kanser olan bir ben miyim, merak ediyorum.

  odrive ve onedrive sync harici seçenek bilen ya da bulan varsa lütfen yeşillendirsin.
 • cloud'dan bağımsız olarak şirket içerisindeki sunuculara kurulabilen dosya paylaşım ve yönetim sistemi.

  nedir avantajları?

  office 365 lisansı ile beraber 1 tb saklama alanı gelir. eğer onedrive for business kütüphaneniz firma bünyesindeki sharepoint sunucularında barınıyorsa, yetkili kişi başına düşen alanı ayarlayabilir.

  onedrive üzerine eklediğiniz dosyaları kendi firmanız* içerisindeki diğer kullanıclar* ile veya dışarıdaki bir kişi ile paylaşabilirsiniz.

  outlook kullanıyor iseniz, normalde bir dosyayı ek* olarak gönderirsiniz. eğer onedrive üzerindeki bir dosyayı gönderirseniz, dosya otomatik olarak gönderdiğiniz kişiler ile paylaşılır. göndermiş olduğunuz dosya aslında url olduğu için, outlook sunucusu üstünde disk dolumunun önüne geçmiş olur. alan probleminiz azalır.

  lokal makinanıza onedrive for business sync uygulamasını yüklediğinizde belirlediğiniz dosyaları otomatik olarak senkron yapabilirsiniz. dropbox mantığı gibi.

  dosyalarınıza her yerden* erişebilirsiniz. basit düzenlemeleri direk tarayıcı* üzerinden yapabilirsiniz. böylelikle bir bilgisayarda office programları** olmasa bile tarayıcı üzerinden düzenleyip kaydedebilirsiniz.

  bir word dosyasını açtınız diyelim düzenliyorsunuz, ortak çalışma arkadaşlarını davet edip aynı dosya üzerinde aynı anda yazıp, düzenleme yapabilirsiniz. skype eklentisi ile sağ tarafta konuşma penceresi açıp bir yandan tartışıp ortak projenizi tamamlayabilirsiniz.

  bütün dosyalarınız versiyonlanır. paylaştığınız bir dosyayı biri değiştirmiş olsa bile, eski versiyonlara dönüp dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

  firma yöneticisi hangi dosya uzantılarının paylaşılıp paylaşılamayacağına izin verebilir.

  çevrimdışı* olarak oluşturduğunuz / düzenlediğiniz kişisel veya ortak dokümanlar, yeniden online olduğunuz zaman senkron edilir.

  disk veya dosya bazında şifreleme* yapılarak dosya paylaşımı sırasında güvenlik sağlar.

  belirlenen güvenlik kuralları ile veya sharepoint ile gelen güvenlik kuralları ile, paylaşılan dosyayı kimlerin düzenleyebileceği, kimlerin sadece okuyabileceği gibi kurallar entegre edilebilir.

  eğer office 365 ile kullanılırsa, firma içi versiyon güncelleme gibi prosedürler ortadan kalkmaktadır.

  gene 365 ile gelen bir özellik ise, detaylı istatistik çıkarılması. bir kişinin detayına geldiğiniz zaman, o kişi hangi saatler arasında en çok mail cevaplamış, aylık/günlük mail cevaplama istatistiği gibi kişilere özel detaylar görüntülenebilir. tabi bu firmanın iznine bağlı, istenmezse istatistik özelliği iptal edilebilinir.

  skype ile firma içerisindeki kullanıcılar* ile direk konuşma imkanı vardır. tabi guruplama, listeye ekleme/çıkarma gibi işlemler yönetici tarafından yapılır. tüm active directory kullanıcıları listede istenmeyebilir.
 • satışını yaptığım ürün.