• 2018 eurovision şarkı yarışması'nda yunanistan adına yarışacak harika şarkı.

gianna terzi seslendiriyor:

an tha psaksis to vitho mou
    zondanefis t’oniro mou
    ki an kitaksis tin kardia mou
    tha se paro agalia mou

pos thes na sou to po
    pos gia sena ego tha pethena
    ti zoi mou tha stin edina
    telos kai arhi, ola ise esi

oso ki an pono
    ap’to harti den tha s’esvina

yiati thelis na m’allaksis
    kai to ble mou na ksevapsis?
    an milisis ta vouna mou
    tha s’akousi i monaksia mou

pos thes na sou to po

oso ki an pono

pos thes na sou to po

oso ki an pono

ma yiati?

https://www.youtube.com/watch?v=k12gyvsj_-a
  • yıllardır üzerinde ölü toprağı bulunan yunanistan'ı, bu sene bataklıktan kurtaran şahane şarkı. muhtemelen birinci olamayacak ama uzun yıllar dinlenirliğini kaybetmeyecektir.
  • yianna terzi'nin 2018 esc'de yunanistan adına seslendireceği muhteşem şarkı. umarım 1. olacaktır bu yıl. klibi ve sözleri de gerçekten harika.

edit: klipteki adamın adı dimitris vlachos. bilgi için pacoyk ve simon petrikov'a teşekkürler.
  • 2020'de en çok dinlediğim şarkılardan biriymiş bu şarkı. ama nedendir bilmem ben hiç dinlediğimi hatırlamıyorum. bugün spoti listemde denk geldi ve açtım. şarkıya bayıldım! 2020'deki benin kulağına sağlık ama ayıp yani insan bi söyler böyle bir şarkı dinledin sen, aç bi daha dinle falan der, önerip durur. öylece kendine saklamış sinsi gibi.
  • şarkının sözleri yunanistan ve yunan halkı arasındaki hayali diyaloğu anlatmaktadır.
  • yunanca "rüyam" demek. eurovision tarihindeki en underrated şarkılardan biri. bence son beş yılın en iyi şarkısı olabilir. ama bak şarkı diyorum. eurovision'da iyi performe edemedi, batırdı, harcadı güzelim şarkıyı gianna terzi. şov mov beklemiyordum, gerek yoktu zaten bence ama vokali inanılmaz zayıf ve detoneydi. finale bile çıkamadı. o yüzden temiz temiz stüdyo versiyonunu dinleyin diyorum.

şarkının teması yunanistan'ın ete kemiğe bürünmüş hali ile bir yunan vatandaşı arasındaki diyalog. bence sözleri de, klibi de çok iyi.

klibi
    eurovision performansı
hesabın var mı? giriş yap