şükela:  tümü | bugün
 • senelerin palavrası...ne boy ne de işlev; önemli olan kime ait olduğudur...
 • bunca tartismanin asil nedeni kanimca, erkeklerin buyuk araba, buyuk ev, buyuk meme, buyuk penis gibi uzayan bir listede her seyin en buyugunun kendilerinde olmasi gerektigi takintisidir. kosulsuz kendi egemenliklerini ilan etmek, egolarini tatmin etmek ve aralarinda rekabet etmekten kaynaklanmaktadir bu kisir tartisma.

  bir kadin begenerek, severek ya da bir sekliyle yatagina girdigi/yatagina attigi veya atacagi bir erkek icin penis boyuna bakmaz on kosul olarak. islevi de degildir bakilan. bilmez, kestiremez. istemistir sadece bin bir nedenlerle. haliyle islevi mi, boyutu mu diye bir derdi tasasi yoktur. dert tasa yatakta baslar.

  on sevismeden, oraldan bihaber, ereksiyon olmak icin dakikalarca ugrasan, "bir arkadasa bakip cikacaktim" tadinda yaklasan bir erkegin penisi isterse 25 cm. olsun viz gelir tiris gider bir kadin icin.
 • boy ile işlev arasında bir önem kıyaslaması, fırsat maliyeti analizi yaparsak kadınlar için gerçekten de işlevin daha önemli olduğunu görürüz;

  14 cmlik bir penisi 10 dakka içerde tutmanın fırsat maliyeti 20 cmlik bir penisi içerde 1 dakika tutmaksa, kadınların 14 cmliği seçeceği aşikardır, lakin sözün söyleniş biçimindeki "boy hiç önemli değil" vurgusu yanlıştır, boy önemlidir kısa bir penis kadının yeterince uyarılamamasına neden oluyorken uzun bir penis (18cm ve üstü) kadının acı duymasına sebebiyet verebilir kanımca en ideali 15-17cmlik standart, erken boşalma sorunundan muzdarip olmayan bir bireye ait penistir hayır efendim ben ibne değilim, bana ibne diyenin ağzını kırarım o ayrı konu.

  iyi akşamlar
 • şöyle de düşünebiliriz büyüklük makul bir büyüklük olduğu sürece (standartların üstünde, 17-18cm civarı) kadını zevk almaya psikolojik olarak hazırlar bu bir artıdır, ön sevişme süresini kısaltabilir (ama kanımca işi bilen kadınlar da kısaltmaz çünkü ön sevişmeden büyük keyif alır çoğu kadın) bu kişiden kişiye göre değişir "hemen sikişe geçelim"ciler tarafından bir avantaj olarak algılansa bile kanımca bir dezavantajdır. lakin bu büyüklük abartı bir büyüklük ise (22-23 cm) kadın bireyimiz çoğunlukla "bu ne lan amıma mı sokacan sen onu siktir git zürriyetsiz" tandansında bir tepki verir çükünüzü elinize tutuşturur veya suratını buruştura buruştura sevişmeye razı olur, genelde porno sektöründe çalışan folloş azınlık ise üstünde rodeo yapar o konumuz dışında, genellemelere oynuyoruz şurda...

  şimdi burda bahsedilen "büyüklük" uzunluk idi gelelim kalınlık faktörüne penisin çok kalın olması ideal değildir çünkü girişi zorlaştırır can yakar ama vajinayı tam dolduranı makuldür kadının zevkini ve penisten sağlayacağı faydayı maksimize eder kısaca doyma noktasının üzerindeki bir kalınlık marjinal faydayı azaltmakla kalmaz zarara bile dönüştürebilir dostlar

  kıssadan hisseye kadınlar makul büyüklükte makul kalınlıkta güzel bir penis gördüklerinde (tekrar ediyorum ibne diyenin ağzını kırarım) tahrik olurlar ama ön sevişmeyle cinsel gerilimi yüksek noktalara çekmezseniz, erken boşalıp "ehihi gene dudamadım" derseniz bu bir boka yaramaz

  hep birlikte güzel yarınlara dileğiyle
 • "işlev takıntım olsaydı isviçre çakısıyla yatardım" şeklinde muhalefet olunabilecek halk deyimi.
 • soyle bir deneyle kanitlanabilir.
  bu sozu soyleyen erkek alinir. basi onde kasiklardan 90 derece egilir.
  arkasina bir japon birde zenci getirilir. (bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bak) hangisini tercih ettigi sorulur.
  japon derse, adam haklidir ve soyledigine inanmaktadir.
  zenci derse, adam yalanci ve ayni zamanda ibnedir
 • çüke tapan japonların, "onur" bildikleri bi atasözü...
 • "its not the length, its not the size, its how many times you can make it rise!"*
  der eski bir turk atasozu...
 • sinirlerin vajina girişinde toplandığı, hatta vajinanın ilk sekiz santimetreden sonra duyarsız olduğu söylenir, işte, "madem öyle, sekiz santimetreyle on sekiz santimetre arasında fark yoktur." gibi sonuçlara varılır ama o kadar basit olmamalı, hacım. penis uzunluğu, her bir yüklenme ve çekilmede gerçekleşen kesintisiz sürtünmenin olası uzunluğunu belirliyor. yani bir gitaristin hızlı picking ustası olması kullandığı gitarın sustain'inin önemini yitirdiği anlamına gelmez. eğer penisin sekiz santimetre uzunluktaysa, penis vajinanın dışına çıkmaksızın yapılacak her hamlede azami altı - yedi santimetrelik yol alabilirsin. ama penisin yirmi santimetreyse bu sefer her bir strok on sekiz - on dokuz santimetre mesafe alabilecek. yani boyu değil, işlevi gibi ezberlere çok da itibar etmemek gerek. önemsiz değişken diye bir şey yoktur.
 • şimdi bu sözün yanlış olduğunu ve küçük pipililerin birer avuntusu olduğunu söyleyen, iddia eden bazı kız arkadaşlar var. olabilir. ama madem öyle, o zaman eğri oturup doğru konuşmaya devam edelim.

  türk kızları, sözüm sizlere canlar. tamam, küçük şey hiçbir işinize yaramıyor. ama kendi vücudunuzu dikkatlice inceliyor musunuz? %90'ınızın göğüsleri ya limondan hallice ya da anadolu takımının sarkık ön liberoları gibi. kalçalara gelmek istiyorum ama yağdan ve çatlaklardan bir türlü o bölüme gelemiyorum. yayvan tavaları bilirsiniz, onu düşünün işte. hele bu sözü edip de kirli sakalın sadece erkekte güzel durduğunu bilmeyen arkadaşlar var; onlar da çoacayip. güzelliği makyajla gerçekleştirebileceğini zannedenlere, göbeğindeki kıllara aldırış etmeden düşük bel pantolon giyenlere değinmiyorum.

  evet, küçük çük sizi fazla tatmin etmez. hatta at çöpe gitsin. ama arkadaş, biraz kendine bak. erkek dediğin canlı, her nefes alan dişiye saldıran bir hayvan değil. bunu anladığın zaman ben de sana hak vereceğim işte. ama o zamana kadar, bu sözün yalan olduğunu söyleyen çirkin kadın, sadece kendi kusurunu kapatmak için uğraşıyordur. gerisi mühim değil.

  not: kelle hariç 20 cm'lik bir ; öhöm, şaka lan, beşiktaşlıyım.