şükela:  tümü | bugün
  • sozluk olarak ihtiyac duydugumuz baslik.

simdi biz kandirildik mi baylar?

yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz basligi ile baslayan seruven onemliuyarilar'a yardım ediyoruz ile devam etti.

akabinde 8 bin kusur tl para toplanmis bu toplanan para ile yazarimiz ac kapa artema musluk mu taktirmis evine?

yoksa porselen dis mi yaptirmis kendine?
  • yazar, bir başlığa annesinin kanser hastası olduğunu, onu mutlu etmek için evini yenilemek istedigini yazmış. (bkz: #69245962)açıkça para istememiş ama baslim zaten yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz başlığı.
    daha önceden yaptığı bir iyiliği de vakti zamaninda ekside paylaştığı icin seveni cokmus. yazarlar da yardım etmişler.

sonra eski entrylerine bakıp durumunun iyi olduğunu anlamışlar. kandırıldik demişler. 8000 lira gelir, 2 araba vs.
    bir de sanırım bir liste paylaşmış, bir hayli lüks harcama yer alıyormuş listede.
    en son kendisi aciklama yaptı. durumu artık o kadar da iyi değilmiş. isteyenlere parayı geri gönderecekmiş.
  • gerçekten gerekli olan bir başlık.
    10 dakikadır falan gülüyorum, olay netleşse de boşa gülmemiş olsam.
    biri özetlesin lütfen.
  • sözlüğün amacı dışında kullanılmasının kaçınılmaz sonucu olarak yardım ve bağış toplama kampanyalarının çoğalmasıyla saftirik ve iyi niyetli duygularla yardım yapan ve gerçekten ilgilenen yazarların dolandırılmış olmaları.

(bkz: ekşi sözlük yardım kampanyaları)
    (bkz: sözlüğü amacı dışında kullanmak)
    (bkz: ekşi sözlüğü yardım vakfına çevirmek)
    (bkz: ekşi duyuru'nun kullanım amacı)
  • ahan da budur
  • yok mu bir babayigit duzgun aciklasin diye merak ettigimiz ozet.
  • önemliuyarılar'ın da bu meseleyi arap saçına çevirenin de anasını sikeyim. yeter amk yeter.
  • *sözlükçülerin hayalleri başlığına yazdı.
    *başka bir yazar tarafından kişisel başlığı açıldı.
    *selim yuhay veya acun medyaya ulaşılmak istendi ama program sezon arasında olduğu için sonuçlandırılamadı.
    *başlığa sürekli güncellemeler yapıldı, güven oluşmadığından durum ilerlemeyince yazar kendini ifşa etti
    *hasta yatağı temin edildi(verdiği linkte faturası mevcut)
    *bir yazar gidip görüştükten sonra evinin de elden geçmesinin annesini daha mutlu edeceğini düşündü*
    *insanlar neyi alacaklarını bilmediklerinden liste istediler, başka bir yazar da onun adına ortalama bir liste hazırladı.
    *10-17 ağustos arası anne hastaneye yatınca işlemin başlayacağı için acele edilmesi gerekliydi, insanlar sürekli upladı.
    *kimi yazarlar listedekileri karşılayamayacağından iban istedi.
    *az bir süre kala sonuca ulaşılamadığından yazar kendi başlığını açtı, burada kendi yorumumu ekliyorum, 24 yaşındasınız, anneniz kolon kanserinin 4.(son) evresinde ve mutlu olmasına çabalıyorsunuz. ona her şeyi anlatmışsınız, kadın her şeyin güzel olacağına inanmış ama 2 gün kala açıkta kalan miktar fevkaladenin fevkinde. hayal kırıklığı, yaş ve annenin hastalığının verdiği üzüntü psikolojisi burada etkili.
    *birisi eski girilerde 8000 lira maaş yazdığını söyledi, başka birisi yazlığı, başka birisi arabası, sonra arabaları olduğunu, birisi kadıköyde evi olduğunu, zengin olduğunu söyledi

başından beri yazar çok fakirim dememişti, kadıköyde evim var ve kentsel dönüşüme girecek diye yazdığını da ben unutkan halimle gayet net hatırlıyorum. 8000 lira maaş almadığını, öğrenci olduğunu ve sanırım hazirandan beri işsiz olduğunu, eve giren toplam paranın 4000 küsür lira olduğunu, diğer detayları da dilerseniz kendi gönderisinde bulabilirsiniz. süreçle ilgili tüm belgeler ve hesap hareketlerini de yeniden paylaşmış kişi isimlerini kapatarak.

her şey bir kenara, elinizi vicdanınıza koyun. bu kadarı 24 yaşında bir çocuk için çok fazla değil mi? dolandırıcılık, türlü kötü insanlara benzediği yakıştırmaları, hırsızlık, arsızlık, ne buldularsa söylediler. kimseyi kandırmadı, kimsenin cebine zorla elini sokmadı. eğer parasını geri isteyen varsa geri yollayacağını da söyledi. bence tek hatası valilikten izin durumu olmaması. ama bir avukat arkadaşın arada kaynayan girisinde ceza almayacağı ama mahkemeye verilirse kendisinin avukatlığını yapacağı bilgisi de var.

kanser kötü şey gençler, daha önce yazdım yine yazıcam, yaşamayan bilmez, inşallah ne siz ne çevrenizde hiiiççççç kimse yaşamaz. metastaz nedir, kolon kanseri nedir, 4. evre ne anlama gelir bir araştırın. ben yaşayarak öğrenen tayfadanım. 1 kez değil üstelik.

selametle.

edit: yazarın açıklama girisi
  • yazarin gecen yil intihar icerikli basliga yazdiklarindan ailesiyle ilgili genel bir kaniya ulasabiliyorsunuz. ve o arabalara ya da mevzusu gecen yazligin satilmasina evin en buyuk cocugu da olsaniz profili cizilen babanin icazetinin olmayacagini az cok tahmin edebilirsiniz. ( yazar o entrysini de silmis galiba)

yardim etmedim. evet yanlis hamleler vardi. 2.basligi acmasi antipati topladi cok da haksiz sayilmayacak sekilde. ama bu sahis bi seyleri satmak icin 'baba'yi ikna etmekten daha kolay bulmus olabilir sozlukten yardim istemeyi ozetle. zannimca fazlasi yok.