şükela:  tümü | bugün
  • sozluk olarak ihtiyac duydugumuz baslik.

simdi biz kandirildik mi baylar?

yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz basligi ile baslayan seruven onemliuyarilar'a yardım ediyoruz ile devam etti.

akabinde 8 bin kusur tl para toplanmis bu toplanan para ile yazarimiz ac kapa artema musluk mu taktirmis evine?

yoksa porselen dis mi yaptirmis kendine?
  • yazar, bir başlığa annesinin kanser hastası olduğunu, onu mutlu etmek için evini yenilemek istedigini yazmış. (bkz: #69245962)açıkça para istememiş ama baslim zaten yazarların hayallerini gerçekleştiriyoruz başlığı.
    daha önceden yaptığı bir iyiliği de vakti zamaninda ekside paylaştığı icin seveni cokmus. yazarlar da yardım etmişler.

sonra eski entrylerine bakıp durumunun iyi olduğunu anlamışlar. kandırıldik demişler. 8000 lira gelir, 2 araba vs.
    bir de sanırım bir liste paylaşmış, bir hayli lüks harcama yer alıyormuş listede.
    en son kendisi aciklama yaptı. durumu artık o kadar da iyi değilmiş. isteyenlere parayı geri gönderecekmiş.
  • gerçekten gerekli olan bir başlık.
    10 dakikadır falan gülüyorum, olay netleşse de boşa gülmemiş olsam.
    biri özetlesin lütfen.
  • sözlüğün amacı dışında kullanılmasının kaçınılmaz sonucu olarak yardım ve bağış toplama kampanyalarının çoğalmasıyla saftirik ve iyi niyetli duygularla yardım yapan ve gerçekten ilgilenen yazarların dolandırılmış olmaları.

(bkz: ekşi sözlük yardım kampanyaları)
    (bkz: sözlüğü amacı dışında kullanmak)
    (bkz: ekşi sözlüğü yardım vakfına çevirmek)
    (bkz: ekşi duyuru'nun kullanım amacı)
  • ahan da budur
  • yok mu bir babayigit duzgun aciklasin diye merak ettigimiz ozet.
  • önemliuyarılar'ın da bu meseleyi arap saçına çevirenin de anasını sikeyim. yeter amk yeter.
  • yazarin gecen yil intihar icerikli basliga yazdiklarindan ailesiyle ilgili genel bir kaniya ulasabiliyorsunuz. ve o arabalara ya da mevzusu gecen yazligin satilmasina evin en buyuk cocugu da olsaniz profili cizilen babanin icazetinin olmayacagini az cok tahmin edebilirsiniz. ( yazar o entrysini de silmis galiba)

yardim etmedim. evet yanlis hamleler vardi. 2.basligi acmasi antipati topladi cok da haksiz sayilmayacak sekilde. ama bu sahis bi seyleri satmak icin 'baba'yi ikna etmekten daha kolay bulmus olabilir sozlukten yardim istemeyi ozetle. zannimca fazlasi yok.
  • olayın özeti şu; bu millet okuduğunu anlayamama seviyesinden, okumadan yazılı olan şeyi kavradığını sanma seviyesine düşmüş.

önce, muhtemelen sözlükte beklemediği bi destek bulunca iyicene hırslanan onemliuyarılar yazarının dilenci üslubuna bilenenler olmuş. sonra bi tane öncü gerizekalı geçmiş entrileri tarayıp 8000 lirayla istanbulda geçinmenin zor olduğu başlığında bir entry bulmuş . tabii gerizekalılarda soyutlama becerisi de olamayacağından, o başlığa sadece kuruşu kuruşuna 8000 lira kazanan kişilerin yazıp fikir yürütebileceği ön kabulüyle , " bakın 5 yıl once 8000 kazanıyomuş ibne!!" şeklinde bi ifşaya girişmiş. 100lerce de fav almış. aynı gerizekalı zihin, maserati başlığına da " bence güzel araba" fln yazılmış olsa, maseratisi de varmış itiraf etti derdi. neyse, sonra bu onemluyarılar zengin olmadığını, ailecek orta direk spektrumunda geliri olduğunu filan kağıt kürekle de kanıtlıyor, ama bu kitlesel gerizekalılık yüzünden, durumun o 8000 maaş entrisinde kavrayabildikleri halinden farklı olduğuna yığınlar ikna edilemiyor. orta çağdakinden kötü durumdayız aq. yetiş yaa robespierre!