şükela:  tümü | bugün
  • snapdragon 821, 3200 mah batarya ve android 7.0 ile gelmesi beklenen telefon
  • 15 kasım türkiye saatiyle akşam 8'de duyurulacak telefon. 8 gb ram'i ile en yüksek ram'e sahip olan cep telefonu olacak.

edit: 8 gb ram kısmı yalan haber çıktı.

güncelleme: siparişi bugün itibariyle verdim bakalım, 1 haftaya elime ulaşıyor. buraya inceleme yazacağım.

güncelleme 2: elime geçen cuma günü (25 kasım) ulaştı. ilk izlenimlerime göre piyasadaki en hızlı, en stabil ve şarjı en uzun giden telefon diyebilirim. önceki kullandığım google nexus 6p 'de bile bu kadar iyi performans görememiştim.

-ön kamerası ile snapchat'te estirtiyor zaten. arka kamerasında tek merak ettiğim nexus 6p'deki gibi karanlıkta mükemmel fotoğraflar çekip çekemeyeceğiydi, şimdiye kadar yaptığım birkaç testte hdr ile aynı derecede çektiği kanısına vardım. ( örnek 1 örnek 2)

-6 gb ram'i sayesinde sıfır kasma ile telefonu aynı anda bir sürü uygulama açıkken bile rahatça kullanabiliyorsunuz.
    dash charge ile telefon şarjını yarım saatte %70 civarı dolduruyor. bu oran nexus'ta %50 civarıydı.

-telefonu kanada'ya getirttim. 2 yıllık garanti süresi uzatma paketi dahil toplamda $717 kanada dolarına denk geldi (1826 tl). shipping, gümrük ücreti ve ekran filminden ücret almıyorlar.

zaman geçtikçe bu yazımı güncelleyeceğim, fakat verilen paraya kesinlikle değeceğini düşünüyorum.
  • buyuk gun geldi catti. bakalim ne gibi yenilikler olacak 3t'de.

soylentilere gore telefonun dis yuzeyinde cok buyuk bir yenilik olmayacak. nasil oldugunu tam anlamadim ama gaiba telefonun on tarafina bir "+" veya "t" yerlestirilecekmis. ayriyeten 8 gb ram nedir anasini satayim lan cep telefonu lan bu sadece. benim ilk bilgisayarimda bile 8 gb ram yoktu sanirim.

neyse tanitim saatini merakla bekliyoruz.
  • bam! spec'leri $oyle gozukuyor... (8gb ram yalan olmu$ gibi.)

- $499.00
    - 5.5-inch full hd screen, 1920x1080 pixels display resolution
    - 2.35ghz qualcomm snapdragon 821 quad-core processor
    - 6gb lpddr4 ram, 64gb/128gb usf 2.0 storage
    - 16mp rear camera(sony imx398), 8mp front camera
    - front fingerprint scanner supported
    - official oxygen os base on android, dash charge technology

http://www.oppomart.com/phones/oneplus-3t.html
  • bugün resmi olarak açıklanan yeni oneplus modeli.
    özellikleri şöyle:
    5.5 inç 1080p optic amoled ekran
    6gb ram
    64/128 gb depolama
    arka kamera 16 mp, f2/0
    ön kamera 16 mp, f2/0 (önceki modelde 8mp idi)
    batarya 3400 mah(burda da 400 mah'lik bir artış var)
    ve en önemlisi belki de işlemci qualcomm snapdragon 821 (2.35 ghz)

fiyatı da 439$.

ara bir model olacağı belliydi zaten öyle aşırı bir yükseltme beklemiyordum. sadece arka kamera ile ilgili düşük ışık çekimleri konusunda birşeyler yapmalarını beklerdim ama arka kamera tamamen aynı sanırım.
    neyse benim gibi oneplus 3 almayı düşünen biri için tam zamanında tanıtıldı.*
  • italya'da mağazalardan vs. alabilme ihtimali olup olmadığını merak ettiğim yeni bir teknoloji oyuncağı.