şükela:  tümü | bugün soru sor
  • steam'de aşırı övüldüğünü görünce* bugün başladığım oyun. henüz başında sayılırım o yüzden net bir yorum yapamam ama pixel grafikler ve retro müzikler hoşuma gitti bu oyunda.
  • uzun süreden sonra steam'den oyun alayım diye oyunları kullanıcı oylarına göre sıraladım. 2428 olumlu 27 olumsuz yorum olduğunu görünce düşünmeden aldım. vasat altı çıktı.

bunu off, witch's house, yume nikki, corpse party ve bilimum hikaye odaklı rpgmaker oyunu oynamış biri olarak söylüyorum. uğraşılmamış. ana karakter sevimli, ve oyunun dördüncü duvarı yıktığı anlar güzel, onun dışında son derece baştan savma ve rezil. bu kadar övülmesini her oyunu ilk 5 saniyede yarattığı izlenimle yargılayan, trailer'a bakıp ön sipariş veren son dönem keko oyuncu kitlesine bağlıyorum.
  • sırf süresini uzatmak için, sona doğru imkansız kombinasyonlu bulmacaları hiçbir ipucu olmadan çözmenizi bekleyen gereksiz oyun.

4. duvarı yıkma fikri güzel ancak güzel bir fikir ancak bu kadar kötü işlenebilirdi. ındie oyunları her ne kadar desteklesem de, bu artık oyuncuya saygısızlık olmuş. steam yorumlarına aldanmayınız.
  • 4. duvar ile ilgili en başarılı konsepte sahip oyundur. gayet de güzel işlenmiş bir hikayesi var. puzzlelar da hiç zor değil. zaten çoğunda oyun size ipucu veriyor. buna rağmen beceremeyenler oyuna bok atmayı ihmal etmemiş. oynanış olarak tabii ki çok fazla bir mekaniği yok. bazı nesneleri belirli bölgelerden bulup birleştirerek ilerliyorsunuz. zaten küçücük haritası var ve gözünüze sokuyor nesneleri resmen. call of duty tarzı oyunlar oynaya oynaya beyin kalmadı tabii negatif yorum yapanların.

oyunun normal 2 sonu bulunuyor fakat asıl gerçek son* için oyuna geri dönmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor. yine oyun ipucu veriyor size bunu yapmanız için. gerçek sonunu gayet tatmin edici buldum. mutlaka oynamanızı tavsiye ederim.
  • sonundaki kapılı sekansı geçmek için yaprak goncalı programdaki yazıların altındaki goncayı oyundaki goncayla birleştirip bakmanız lazım. bunu oyunun herhangi bir yerinde belirtmemesi üzdü beni açıkçası...
    onun dışında çıtır çerez olarak benim beğenimi kazanan bir oyun olmuştu özellikle hikayesi ile