şükela:  tümü | bugün
  • universite plus uzaktan eğitim işine el attı. kar amacı gütmeden üniversite öğretim görevlileri video ya çektikleri dersleri herkesle paylaşıyorlar. ayrıntılı bilgi için; http://www.universiteplus.com/ adresini ziyaret edebilir. dersler hakkında bilgi alabilir ve kayıt olabilirsiniz.
  • (bkz: coursera)
  • bence önümüzdeki yıllar üzerinde en fazla etkisi olacak muhteşem bir nimet. keşke diyorum lisanstayken filan da olsaydı. istediğiniz bir konuyu dünyanın en iyisinden öğrenebiliyor olmak muhteşem bir olay. urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık gibi geçmişte makul sayılabilecek problemleri ortadan kaldıran bir durum. ne imkanı olmayan cevherler bu nimetten faydalanmakta kim bilir.

bunun sayesinde dünyadaki bilgi gelişimi kümülatif olarak artacak gelişim hızı inanılmaz boyutlara varacaktır.

paralı olanlarının yanında youtube'da mit'in stanford'un tonla harika videosu bedavadan hizmet vermektedir.

bana youtube için bir internet erişimi, önemli yerleri capture için bir paint ve kendi notumu hazırlamak için bir word imkanı verin size dünyayı değiştireyim.
  • mahalle yanarken garip bir serzeniş olacak ama, bir öğrenci olarak kiramı verdiğim özel derslerle karşılıyordum. öğrencilerim beylikdüzünde idi ve ben evet 2 saat yol çekerek yine de para kazanmak için gidiyordum. tabi ki korona mevzusu çıktığından beri evdeyim, ne o bebelerin ne de kendimin canını tehlikeye atmaya gerek yok. velhasıl işsiz kaldım, online özel ders verebilirim diye buraya yazıyorum. çocukları eba'nın idam gösteren yayınlarındansa düzgün, okumuş etmiş, onlara rol model olacak bir abla ile eğitmek isteyen bilinçli veliler bana mesaj atabilirler. ilköğretim öğrencileri için özellikle ingilizce, türkçe ve matematik dersi veriyorum. 3 senedir öğretmenlik yapıyorum, farklı yaşlardan pek çok çocuğa ablalık yaptım. boğaziçiliyim, detay için yazabilirsiniz.