şükela:  tümü | bugün
  • universite plus uzaktan eğitim işine el attı. kar amacı gütmeden üniversite öğretim görevlileri video ya çektikleri dersleri herkesle paylaşıyorlar. ayrıntılı bilgi için; http://www.universiteplus.com/ adresini ziyaret edebilir. dersler hakkında bilgi alabilir ve kayıt olabilirsiniz.
  • (bkz: coursera)
  • mahalle yanarken garip bir serzeniş olacak ama, bir öğrenci olarak kiramı verdiğim özel derslerle karşılıyordum. öğrencilerim beylikdüzünde idi ve ben evet 2 saat yol çekerek yine de para kazanmak için gidiyordum. tabi ki korona mevzusu çıktığından beri evdeyim, ne o bebelerin ne de kendimin canını tehlikeye atmaya gerek yok. velhasıl işsiz kaldım, online özel ders verebilirim diye buraya yazıyorum. çocukları eba'nın idam gösteren yayınlarındansa düzgün, okumuş etmiş, onlara rol model olacak bir abla ile eğitmek isteyen bilinçli veliler bana mesaj atabilirler. ilköğretim öğrencileri için özellikle ingilizce, türkçe ve matematik dersi veriyorum. 3 senedir öğretmenlik yapıyorum, farklı yaşlardan pek çok çocuğa ablalık yaptım. boğaziçiliyim, detay için yazabilirsiniz.
  • karantina günlerinde zorunlu olarak derslerin verildiği şekil. yararlı olduğu söylenemez. okula gitmeyi bile özletiyor o derece kötü. yinede anlama mecburiyetindeyiz anlatılanları.
  • kayıt alınmasıyla beni gevşeten derslerdir.

hocaya teknik aksaklıklar sebebiyle geç kaldığımı söyledim. teknik aksaklık = uyumam.
  • adına ders denilse de alakası yoktur. ekran açıldığı anda sadece yaptığımız işlem neredeyse sadece ders bittikten sonra dersi kapatma işlevin var. hocalar desen zaten slaytı koyuyor ekrana okuldaki sistem aynı şekilde isliyor. zaten onları sisteme koysan bende okurum. hemde sende yorulma hem bende seni dinlemeye katlanmayayım.

bazı uyanık hocalar orda mısınız diye sıradan bi isim sallıyo x kişisi ordamısın ses ver, kamerayı aç. kontrol mekanizması bile bu şekilde olan dersten kim ne verim alabilir ki. sınavlar zaten gırla teşkilatlanmış whatsapp grupları ile çözülüyor. artık kim hayır görüyorsa allah artırsın sayılarını.
  • yaptığım ve gerçekten hoşuma giden ve başarılı bulduğumdur.

ingilizce öğrettiğim için çizim vb durumlarda da zorluk yaşamıyorum.

faydaları:

- bütün materyaller elinde. ulaşması, ulaştırması kolay.
    - yer ve zaman sıkıntılarını hallediyor.
    - daha verimli geçiyor- ulaşım vb maliyetleri en aza indiriyor.
    - korona döneminde gayet güvenli ve sağlıklı.
    - ulaşım vb maliyetler olmadığı için nispeten daha ekonomik.
  • (bkz: online sınav) hoştur amma (bkz: online ders) boştur.