şükela:  tümü | bugün
 • gözlemlerime göre zaten var olan yeni zelanda olayından sonra katlanarak artmıştır.

  örneğin;

  battlefield 4 ve 1 oyunlarına bu ay güncelleme geldi. oyuna girdiğinizde chat kısmımda..... from turkey gibi hoşgeldin mesajları başladı. ondan sonra olaylar başlıyor herkes erdoğan'a küfür ediyor ve kicklenmek için vote başlıyor ve genelde kickleniyorum. discord kanallarında da aynısı mevcut.

  bu durum company of heroes, battlefront gibi diğer oyunlarda da mevcut. ülkede zaman öldürüp rahatlamak için bir iki el oyun atamıyoruz artık.

  edit: sizde nazi olmakla suçlayın diyerek, ve tarih bilgisi konuşturarak ezmeyi öneren yazar gelmiş. zaten adamların türklerden nefret etmesi bundan kaynaklı. sürekli bir sidik yarışı. sürekli sizi zamanında böyle böyle siktik diye konuşmak. o yüzden detay vereyim. 32 sporluyum. 56k modemin icadından beri lan/online hatta bilenler bilir lan'ı online çeviren garena yıllarının oyuncusuyum. bıdıklarla değil, geç saatleri seçerek yakın yaş skalası ile oynamaya çalışıyorum. o yüzden bu yaşa kadar sataşmaya, küfüre, hileye bilmem neye cevap vermedim. oyunlarda sohbette etmem. sikimle kuşağım der geçerim. şu anda serverlarda erdoğan'a küfürlerin sebebi terör olaylarını dev ekranda gösterip, dedelerinizi bıdı bıdı edip gönderdik demesidir. böyle rezil oluyoruz. deve ile okula gitmekten değil. adamlar bunu konuşuyor türk görünce hemen. oyunlardaki artış hatta oyun başlamadan direk kickte bundan kaynaklı.

  edit 2: başlık tekrar horlamış. 2 sene boyunca birşey değişmedi zaten. pandemi dolayısıyla oyun yayını yapmaya başladım. katılmak isteyen, ekle beni iki el atalım ve en kötü twitch üzerinden follower olmak isteyen olursa yeşillendirebilir. büyük bir olay sanmayın 5 takipcim falan var. ( link ekleyip derdimizi reklama dönüştürmeyeyim )
 • kesinlikle her gün karşılaştığım durumdur. fakat bende rte falan demiyorlar allah akbar falan yazıp dalga geçiyorlar. araplarla ıraklılarla falan bir tutuyorlar yani türkleri. çok da farklı sayılmayız zaten artık. emeği geçen herkesin amk.
 • açık konuşmak gerekirse ben de türklerle oynamaktan pek hoşlanmıyorum.

  türk gördüğüm zaman kaçıyorum o ortamdan. yabancılarla oynamak en temizi, en rahatı.

  ne kadar pislik, hile, çekişme, oyunu ciddiye almama varsa türklerde var. kadın gördükleri anda evli barklı olsalar dahi salya akıtmalar, taciz etmeler... oyun takvimine asla uymazlar, küfürler gırla gider. seviye sıfır.

  türk olup da oyunu ciddiye alan, temiz oynayan çok az kişi gördüm.

  sonuç olarak yabancılar haklı.
 • biz hayat oyununda istemiyoruz, online oyunlarda istememişler çok mu?
 • araplarla türkleri aynı kefeye koyan bir yabancı büyük olasılıkla türkiye konusunda cahilken ülkenin içinde yaşayıp türkiye konusunda cahil olmak gerçekten ciddi çomarlık gerektirir.
 • online oyun aleminin hıyarağası ünvanını polonyalılardan alacağız belli ki.
 • oyunda türk gördüğünde kaçanlardan biri de benim.
  yabancılarla takıldığım dönemde insanların gerçekten keyif almak, gündelik şeylerden uzaklaşmak için oynadığını bizzat deneyimledim.
  sonra ne olduysa bi türk grubuna denk geldim, oynayanların yarısı işi paraya dökmeye çalışan ergenler.
  diğerleriyse kendini elaleme kastırmaya çalışan asalaklar, discord, teamspeak, vs.’de özel odalarda dedikodu döndüren mahalle ağızlı abiler, ablalar.
  günlük stres yetmiyo, o ona onu demiş, bu buna bunu yapmış, bir de bunları dinliyosun.
  sonunda bastım çıktım oyundan.
  velhasıl kelam; normal durumdur, zira kabileciliğin en yaygın uygulandığı toplumlardan biri olmamız da üzerine tuz biber olur.
 • normal olan durumdur.

  online oyunlarda turkleri ben de istemiyorum ki, hangi serverda turk en az ise orada oynuyorum. niye? çünkü cirkefiz, saygisiziz, kufurbaziz, hilekariz, sahtekariz, aşırı hırslıyız.. oyunlarda nerede bir tatsizlik varsa, altindan bizimkiler cikiyor. yabancilar ne kadar yardimsever ise, bizimkiler tam tersine o kadar alayci, dalgaci ve nefret dolu.
 • stres atmak,eğlenmek ya da zaman geçirmek amaçlı girilen online oyunlara bu amaçlar doğrultusunda girmekten ziyade gerçek hayattaki genel ve karşı cins ile alakalı konularda olan başarısızlıklarını, yaşadıkları aşağılık komplekslerini nötrlemeye ve sürekli hissettikleri ezikliklerinden anonim olmanın da arkasına sığınarak çıkmaya çalışan, burada da gerçek hayattaki gibi başarısız olunca hemen hileye başvuran yıkık tipler yüzünden olması muhtemeldir.
 • sadece oyunda mı istenmiyor? biz bunu çok önceden (bkz: knight online) oynarken tespit etmiştik.

hesabın var mı? giriş yap