şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle çok haklılar. adamlar oyundan zevk almak için oynuyor.bizimkiler anca hile yapmak,öldüğünde küfür etmek v.b şeylerle kendini avutuyor. adamlar tek oyunda da değil film veya dizi izlerken de zevk alıyor ve normal bir şekilde izliyor. bizimkiler “offf be karıya bak amk” şeklinde izliyor yoksa izlemez yani. bu ülkede ki çoğu kişiden adam olmaz o yüzden yabancılar %100 haklıdır.
  • lol'de çok bulunmakta. sürekli küfür eden tipler her yaşta. knight online oyuncu kitlesi daha olgun insanlar. 30+ çoğu o yüzden knight online'ı 2005'lerdeki ilk çıktığı zamanlar gibi sanmayın.
  • *mına k*dumun oyununu oynayıp zevk almak eğlenmek yerine bokuna basmış ayı gibi homurdanıp ağıl ağıl ağlayarak milliyetçilik kasan türklerden dolayıdır
  • oyunu fazlasıyla ciddiye alıp huzur bozan oyuncuların çoğunun türk olmasından kaynaklıdır. hiç bir oyunda türk guildine, klanına vs katılmam. adı üstünde oyun, keyif almak için oynaman gerek ama insanların keyiflerinin içine edersen kusura bakma ne söyleseler az size.
  • dota için konuşabilirim sadece ama benim de mottom " rus bile gelsin türk gelmesin" şeklinde. bunun aksini ispatlamak isteyen oyuncular yeşillendirsin.
  • örneğin; blizzard şirketinin uyguladığı politika. oyunlarına kesinlikle türkçe dil seçeneği koymaz. bu konuda pek şikayetçi değilim. ancak kurların yükselişi gerçekten etkiledi. türklerin istenmemesinin durumu ise herkesin bildiği gibi malumunuz bu platformları leş etmeleri. adamların dengesi yok ki her an karşısındaki insana küfür basabilir. bu agresifliklerinden dolayı yer etmemelerin sebebi bence bu. son yıllarda siyasi olarak da dış siyasette imajımızda pek iyi değil. bu durum nere kadar böyle devam eder diye soracak olursak. uzunca yıllar böyle devam edebilir. blizzard 20 yıldır türk oyun piyasasını kendi oyunlarına dahil etmiyor daha da söylemeye gerek yok.
  • "nerede isteniyoruz ki, online oyunlarda istenelim" dedirten söylem.
  • online oyun oynayanların az çok neden kaynaklandığını bildiği durumdur. en basitinden fifaya 2-3 maç yapıp rahatlamak için girersin. karşına bir türk gelir , oyunu defalarca durdurur, fair play denen şeye karşıdır, saçma sapan fauller yapar, her golü sonuna kadar izler vesaire. bu yazdıklarımı türklerin hepsi yapmıyor fakat yapanların çoğu ya türk ya arap ya da rus .
    not : 3 yıllık gözlemlerime dayanarak yazdım.
  • benim de yaptığım eylemdir. bir tek pubg mobile oynuyorum. takımda bir türk varsa takıma uymaz, liderlik yapmaya çalışır, takımdan ayrı oynar, yardım etmez vs.
  • türkleri istememe sebepleri ruslarla tanışmamış olmalarıdır.

cyka blyat.

hesabın var mı? giriş yap