• bir türk olarak gerçekten türklerle oyun oynamaktan nefret ediyorum. başlıkta bahsedilen durumun sebebi açıktır. ruslar ve polonyalılar ile beraber en toksik milletlerden biriyiz. hatta ruslar ve polonyalılar sadece salak. bizimkiler hem salak, hem de düşüncesizce tüm kutsallarınıza, değerlerinize sövecek kadar şerefsiz. büyük bir ahlak problemi var türk oyuncuların çoğunda. sadece küfür değil, ruslardan sonra en çok hile yapan millet biziz online oyunlarda. velet, ergen yetişkin fark etmiyor maalesef. dedim ya sorun ahlak sorunu. o yüzden online oyunlara hep solo modunda giriyorum. 30 yaşında adamım, bu yaştan sonra ahlaksız veletlerle canımı sıkamam.
  • açıkçası olay yaş ile alakalı hala worms armageddon oynarım, çok güzel arkadaşlıklar kurduk online ortamda. aksine çokta türkçe öğrettik yabancılara e tabi oyunu oynayan topu topu 100 kişi kadar kaldık dünyada, yaşlar hep +25,+30 yani bu toxic playerlik tamamiyle yerin kalitesi ile alakalı herkes değişiyor.
  • evet ben de istemiyorum. türk olduğum halde istemiyorum. oyun dil tercihlerim de ingilizce. yabancılarla oynamak türkülerden oynamaktan bin kat iyidir. yanlışlıkla bir iki kere türk gruba denk geldim. birinde o kadar küfür ediyorlardı ki seslerini kapattım. adamlar küfürsüz cümle kuramıyor.

iki arkadaş dörtlü grupla eşleşerek oynuyorsun mesela. iki arkadaş birlikte atlayacakken adamlar seninle grup olmuyor hepsi free atlıyor. velhasıl aynı yere atladınız diyelim bayıtlıyor adamlar seni. gelip kurtarmıyorlar. yabancılar öyle değil. adamlar senden çok uzakta da olsa gelip kurtarıyor. kendinde fazla olan malzemeyi işaretliyor. türkler gerçekten leş. özellikle gece oynuyoruz biz. çoluk çocukla da oynamıyoruz. kocaman kocaman adamlar.

(bkz: #87746171)
  • toxic olmanın ve flame yapmanın türklere özel şeyler olduğunu düşünmüyorum. bu işin kralını yapan yabancılar da mevcut oyun piyasasında. fakat bizde daha mı çoktur bilemiyorum. ben oynadığım birkaç oyundan yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki daha çok hile ve yeteneksizlik türklerin istenmemesini sağlıyor olabilir. csgo oynayan binlerce türk hile kullanıyor, lol'de bir zamanlar script kullanan yüzlerce kişi vardı, knight'ın sonunu aynı şekilde hile getirdi, metin2 oynamıyorum ama oynayanların büyük çoğunluğu hile kullanıyor, pubg desen özellikle mobil oyununda bir sürü hile kullanan mevcut. pek kişi tarafından bilindiğini sanmıyorum ama biz zamanında (bkz: alliance of valiant arms) adlı oyunu oynarken birkaç sene sonra adamlar dayanamayıp tr server'ı kapattı. onun sebebi de çoğunlukla hile kullanılmasıydı. hal böyleyken türk oyuncuların istenmemesi üzülerek söylüyorum ki normal oluyor. tabii ki oyunları hakkıyla oynayan türk oyuncular da mevcut ama o adamlar bile eğer yabancı dil biliyorsa elin yabancısıyla oynamaya daha sıcak bakıyor. ya da gidip kendi arkadaş grubuyla felan oynuyor, dışarıdan başka birine sıcak bakmıyor.
  • kıskanıyorlar
  • var böyle bir şey. ama aynı zamanda rus kızlarının türk erkeklerine olan bakış açısı da bunun tam zıttı, hangi rus ve ukraynalı hatuna ben türküm desem inanılmaz sıcak konuşuyorlar ve saygı duyuyorlar. onların dışındakiler maalesef türklerin oyun oynamasını dahi istemiyorlar, ilginç.
  • onca söylemde bulunulmuş fakat bi kaç kişi hariç herkes özeleştiri yapmaktan kaçınmış. abartı yapanlar cihatçı terör örgütleri ve araplarla kıyaslayanları demiyorum ama türkleri istememeleri gayet normal. şahsen bende istemiyorum. oyun kültürü yok, envai çeşit hile emek hırsızlığı var, ciddiyet zaten yok. üstüne karşı cins oyunculara yapılanlar, söylemler vs. sonuç olarak hakediyoruz.
  • istemezler tabi ne kadar asya'lı var hepsi hile peşinde, ne anlıyorlarsa hile ile oynamaktan?
    bizi zaten arap sanıyorlar artık, ki adamların bunda zerre suçu yok, başımızdakiler bunu sağladı. gerçi arap diye istemeyen de onların bağnaz hıristiyanı. müslümanların umurunda olmaması lazım ama ateist biri olarak benim sinirimi bozuyor.
  • bir türk olarak bende türkleri istemiyorum açıkçası.
  • cs go'da karşılaşılan bir durum. her ne kadar ruslar kadar toxic oldugumuzu dusunmesem de genel olarak pek istenmiyoruz. ancak öyle bir oyun var ki türklerin yillarca mahvettiği, (bkz: knight online) isminde.... yillarca turklerin kullandigi illegal programlar, yaptigi dupeler, hacklediği hesaplar, zaten çok az olan avrupalı oyuncu kitlesini kökünden kopardı.
hesabın var mı? giriş yap