şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psikoterapinin çevrimiçi olanı. bildiğimiz anlamda psikologa gidip terapi görmeye göre daha ucuzdur. ancak yine de bana hitap etmiyor. sen orada haldır huldur kendini ifade etmeye çalışırken karşı taraf belki arkadaşlarıyla mesajlaşıp sandviçini yiyor olacak. ne bileyim...
 • (bkz: web therapy) adında dizisi yapılmış olan durum
 • psikoloji dünyasına mesafeniz olabilir. mevzunun nasıl bir rant kavgasına döndüğünün farkında olmamanızı da anlayabilirim. umut pazarlayan puşt yaşam koçlarına, nefes koçlarına bir cahillik eseri sonucu gitmenizi de talihsizlik olarak nitelendirebilirim. zor durumda olan birisinin çıkar yol araması zaten olası... ama tamamen düşünüp "olm olmaz lan böyle şey. sanal seksle bile insanlar dalga geçerken online terapi ne ya?" dememeniz beni mahvediyor. ya bakın bilgi falan değil. olm skype'tan terapi mi olur ya? ki bu daha iyi ihtimal. whatsapp falandan yapan sığırlar da var.

  ama burayı belki online terapi almayı düşünen veya alan birisi okur diye söylüyorum. bunu yapan birisine asla itibar etmeyin. asla. yani ruh sağlığınız bu kadar değersiz değil. bunu yapan diplomalı olsa bile yaptığı terapi değildir. bir şeylerin yoluna girme ihtimali için diploması olmayan birisine kendinizi ne olur emanet etmeyin. ağlayarak yalvarmama az kaldı. artık ne olur gittiğiniz danışma merkezinde veya terapiste eğitimlerini belgeleyen diplomalarını sorun kısmına geçmek istiyorum ama online terapi tartışıyoruz.

  online terapi şarlatan işi ya. terapi veya danışma sırasında koltukların konulma şekli, seçilen koltuğun özelliği, ortada bir sehpa olması veya olmaması gibi birçok şey bilimsel veriye göre düzenlenir. bilim. çok cillop bir şey. yararlanın. yani fiziki birçok şey için bu kadar uğraşılırken tek amacı sizin cebinizdeki parayı çekmek olan birisine siz siktiri çekin.

  neyse. özetle psikolojik yardımın konuşularak yapıldığı gözükse de otobüste giderken, yemek yaparken veya bir sekmede dizi açıkken yardım almanız bugünün dünyasında mümkün değil.

  he. ikna olduysanız artık gittiğiniz yerde danışmanın, psikologun, terapistin veya psikiyatrın diplomasını görmek isteyin. çok önemli. cidden. valla ya.
 • psikoterapiye başlamak istediğim dönemde yüz yüze terapi desteğini ücretlerinin uçukluğundan karşılayamayacak olmam sonrasında acaba bu iş "online oluyor mu?" şeklindeki araştırmalarım sonucunda bu işin gayet online da olabildiğini gördüm. araştırmayı türkiye'ye kaydırınca da buralardan bir siteye rastladım.

  1,5 aydır devam eden bir online terapi süreci içindeyim ve sitenin tüm hizmetlerinden memnunum. ekibin özgeçmişleri ve deneyimleri, aynı zamanda yarattığı güven ortamı uzun zaman önce deneyimlediğim yüz yüze terapiden farksız.

  bu alanda desteğe ihtiyacınız varsa çekinmeden önerebilirim. siteye buradan ulaşabilirsiniz.