şükela:  tümü | bugün
  • japon heavy metal rulezz dedirten super bir grup. basilisk animesine yaptıkları jenerik müzigi ile iyice meshur oldular simdilerde. bütün kliplerine ve konserlerine kimonolar ile cıkan ve müziklerini japon mitolojisindeki hikayelerden esinlenerek yapan grup yeri geldiginde son derece teknik yeri geldiginde son derece sert yeri geldiginde de hos ve yumusak içimli besteleri ile gercekten o cok özledigimiz eski heavy metallere bizi yeniden kavusturmuştur. kouga nin poucho şarkısını dinleyip de hasta olmayan birini görürseniz bilinki müzik kulagı sıfır bir öküzdür. hic vakit kaybetmeyin kendisi ile...
  • sui ve kouga nin poucho(bkz: basilisk) parçaları favorim olmakla beraber bütün albümleri bir birinden güzel olan grup elemanlarının tavırlarını çok sıcak bulduğum, konserlerine kimonoyla çıkacak kadar kültürlerine bağlı insanlardan oluşan japon heavy metal grubu.
    ortalıkta heyooo bizde japon'uz bizde metal yapıyoruz yihuuuu(bkz: malice mizer) diye dolaşan karı kılıklı (bkz: visual kei) grupların yanında kömürün içindeki altın kadar parlak ve değerlidirler kendileri gözümde.
  • geleneksel kıyafetler ile sahne alan, abi-kardeş matatabi ve maneki ile karukan ve tora'dan ve dünyalar tatlısı vokalistleri kuroneko'dan ibaret, japon efsalerini şarkılarında sıklıkla kullanan visual kei j-rock grubu. konserlere dahi yukata ile çıkmaktadırlar. şarkıları genelde ya oldukça sakindir ya da ağır derece metal unsuru içerir. isimlerinin manası ying ile yang'ın birleşmesidir, zıtlığa vurgu yapar, tarzları da bu şekildedir zaten. ayrıca grubun vokalistinin ismi karakedi manasına gelir ve tüm diğer erkek üyelerinin kullandıkları isimler kedi ile bir şekilde ilgilidir.
  • nue adlı inanılmaz güzel bir şarkı yapmış japon grup.
  • lan benim otobüste hep kafamda çektiğim klibi aoki dokugan'a çekmişler. alacağınız olsun emek hırsızları.