şükela:  tümü | bugün
 • ne kadar mantiksiz olursa olsun kendisine gelen sorulari yanitlamaya cali$an yardimsever insan.

  +onno usta otomobilimin kitapciginda maksimum hizinin 180 km/s oldugu yazili.ben bu otomobille bayir a$agi 200 km/s yaptim.acaba otomobilim neden daha hizli gitmiyor?
  -sayin gazci, otomobillerin motorlari gerek yakit ekonomisi gerek cevreye zarar vermeme gibi kriterler gozonunde bulundurularak bazi sinirlamalar vs vs (gercektir)

  veyahut:

  +onno usta benim dogan gorunumlu $ahin otomobilim var.ben bu otomobille yoku$ a$agi mercedes ve bmw gibi otomobilleri gecebiliyorum.bu durum niye boyle? motorum normal versiyonlardan daha mi guclu acaba?
  -muhtemelen bahsettiginiz otomobillerin sahipleri daha sakin bir suru$ tarzini benimsemislerdir, o an icin fazla hizli gitmiyorlardir.
 • derlerki; yesilköy havaalani yolunda bir buick regal ile bir subaru impreza benzincinin oradaki isiklarda birbirlerine kafa göstermisler, yesilin yanmasiyla birlikte impreza her viteste kiçini bir saga, bir sola yaslayarak uzamis, heyhat söz konusu buick ilk vitesle saga yasladigi kiçini impreza bunu gözden kaybedinceye kadar sola çevirmemistir. duruma inanmakta zorluk çeken impreza sürücüsü arabayi baltayla parçalamak üzereyken akliselim arkadasi onu vazgeçirmistir. derlerki, kiçini saga yaslamis bir biçimde uzayip giden buick, supercharger'larin en büyügüne sahiptir, ve sürücüsü de onno usta'dir. gerçi gözden kaybolduktan sonra onno usta'nin elindeki benzin bidonuyla benzinciye dogru geri yürüdügünü görenlerin de oldugu rivayet edilir..
 • ercan kazaz, sirun arhanyan, cem acar gibi yarışçıların otomobillerini hazırlayan, dükkanının adı renault, escort, manta nın baş harflerinden oluşan, kendisi aksi olmayan, ama aksiliği ile dillere destan bir babaya sahip usta.
 • senelerdir her türlü kahrımızı çeken, mercedes'ten volvo'ya her tür aracımızın her tür problemini gideren, volvo'nun 3 ayrı yetkili servisinin çözemediği ve anlayamadığı bir turbo problemini şıp diye halleden ve bilgi birikimi / yaptığı işler göz önüne alındığında bana göre çok cüz-i ücretler isteyen yeri doldurulamaz bir usta, değil aracınızı kendinizi bile emanet edebileceğiniz mümtaz bir şahsiyettir. yaptığı chip tuning ve tamir ettiği turboyu 3 senedir çılgınlar gibi kullanıyorum araba daha gık etmedi; verdiğim her kuruş helal olsun, allah kendisine çok uzun ömürler versin diyorum.
 • kendisine buradaki değersiz bir entaride lan diye hitap edilmesi bir hayranı olarak beni oldukça üzmüş, kimseye "arkaya spoiler taktır, helezonları kes" gibi tavsiyeler vermeyeceğine adım gibi emin olduğum otomobil dehasıdır; bir aracı alçaltmak için helezonlarını kesmek daha çabuk dursun diye fren disklerini çıkartmaya benzer, akıl ve mantıkla açıklanamayacak derecede aptalca bir harekettir, takdir edersiniz ki 40 senesini otomobillere adamış bir usta kimseye böyle bir tavsiyede bulunmaz. (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
 • turkiyenin gelmis gecmis en yarmis otomobil tamircilerinden bir tanesidir. o nun icin otomobil gurusu terimini kullanmak yanlış olmaz. sinirli, aksi laneth bi adamdır ama isini bu derece iyi yapan ve ciddiye alan baska bir otomobil ustası turkiye tarihinde gorulmemiştir.
  dunyada yapılan otomobil fuarlarının bir cogunu yerinde gormesi, incelemesi isini ne kadar ciddiye aldıgının en guzel ornegidir.
  kucuck atolyesine gelen arabaların model yelpazesi de bu işlere meraklı kişilerin çenesini yere düşürecek kadar geniştir.
  (bkz: yalaka mode on)
  (bkz: sezarin hakki sezara)
 • bir zamanlar sahibi oldugum * fiat tipo 2.0 sedicivalvole'nin chip tuning'ini yapmis olan asmis insan.
 • az bilinen, adı ve soyadı ohannes tatonyan
 • türkiye'de otomobil çevrelerinin haydar dümen'idir bu adam. aynı sabır, aynı nezaket, aynı saçma sapan cühelalarla bıkmadan uğraşmak.
 • kendisine sorulan soruları yersiz ve saçma bulduğu takdirde cevabın büyük kısmını sorunun sahibini fırçalamak için ayıran usta. en kıl olduğu soru da araç tavsiyesi. ısrarla sorarlar onno usta'ya yıllardır, o da bıkmadan usanmadan "ulan senle ben bir miyiz? benim bir arabadan beklentimle seninki ne derece aynı olabilir? gelmişsin bana bir de coupe mi alayım station mı alayım diye soruyosun, sen önce bi kendi içinde uzlaş denyo" demese de, bunu kibar ve formal bir dille aksettirir. severim ustayı.