şükela:  tümü | bugün
96 entry daha
  • (bkz: dobarlan bıragma gendini)

dolar'ın çılgın attığı şu günlerde gram altın tarafında pozisyon alanları boynu bükük bırakmıştır.
  • aşırı büyük bir baskı altında olduğunu düşünüyorum. bu hafta çok oynaklık olacak. yeşil gibi. 2008 krizi sonrası verilere baktığımda krizden sonraki yıllar 2009-2010-2011'de işsizlik ve kısmi bilançolar nedeniyle(ben öyle düşündüm) altın arşa çıkmış. şimdi aynı projeksiyonu günumüze uygularsak ulkelerin işten çıkarmama gibi katı politikları ve sınırsız para basma meselesi beni korkutuyor. özellikle pandemi sonrası bilançoların ortaya çıkması ve işten çıkarmalarla birlikte işsizlik, eknomik daralmayla birlikte eskine göre daha vahim sonuçlar dogurabilir mi bunun ayrımında zorlanıyorum.

yatırım tavsiyesi değil zaten silerim bugün içerisinde.
  • yakında dövizler düşer bu çıkar, böyle bi korelasyon var piyasa yapıcılarda. senelerdir bu işin içindeyim hep aynı senaryolar, bi kez de farklı bi senaryonuz olsun ameka.
    bittabi ytd.
  • (bkz: #113596645) nolu entrye ithafen, demek ki adamlar sürekli ileri giden trene biniyor. dolar yükselirken dolara geciyor, dolar düserken, altin dolar bazinda yükseldigi icin altina.