• benim, içim mi kötü anlamadım.
    (bkz: yaran başlık okumaları)

ons(one night stand) dergisi diye düşünmüştüm.
  • farklılık iddiasıyla yola çıkmış ama artık onun da herkes gibi yürüyeceği belli olan, yazarlarında sadece belli bir kadroya, nuri bilge dışında yer vermiş yaşam kültürü dergisi.
    keşke o kadronun yanında farklı isimlere, farklı konulara da yer verilseydi. çeşitlilik farklılıkla mümkün.
    bunun akademiyle ilgisi olduğunu düşünüyorum, türkiyede akademik ortamın etkisinden çıkmak zor, çalışınca da böyle oluyor işte. sonuç umutsuz.
  • eski sayılarının hepsini sipariş ettiğim, dolu dolu içeriklerini okumaktan büyük keyif duyduğum mükemmel dergi
  • yeni sayısını beklediğimiz, sanırım hala çıkmamış olan dergidir. beklemekteyiz hocam.
  • "yaşama kültürü" mottosuyla mesut varlık'ın yönetiminde 3. güz-kış sayısının çıktığı dergi.

bu derginin böyle bir dönemde hayat bulması tarihin akışında oturtamadığımız istisna olayları anımsatıyor bana. "bu nasıl olur?" diye soruveriyorsunuz. işte ons da öyle bir dergi. 2019 türkiye'sinde nefes üflemeye çalışan bir kültür dergisi.

hele ki bu son 3. sayıda çıkan vedat ozan'ın başkan mao'nun mangoları yazısını şiddetle okumanızı öneririm.

şurayı da ziyaret edebilir, tüm sayılara ulaşabilirsiniz: https://www.onsdergi.com/
  • içerik açısından ilk sayıdan itibaren zengin ve yeterince özgün olmayı başarabilmiş dergidir. her aldığım sayısında ise “ulan hakikaten giderek daha da bir dergi oluyor bu güzel dergi” (bu her ne demekse) dememi sağlıyorlar.

şu dönemde iklim cümle sektörleri zorlasa da mevsim koşulları el verdikçe, her mevsime yeni bir sayısı denk düşmekte. düşmeye de devam etmesi dileğiyle.

not: işbu başlık seneye kontrol edilecektir.
hesabın var mı? giriş yap