• araclarda bulunan, kayboldugunuzda, yolda kaldiginizda vs. sirketten birileriyle konusup kardes bi yardim edin bana demenize imkan veren bi sistem.. gps hesabi uydu isidir saniyordum, ama elemanlar halihazirda varolan cep telefonu networklerinin ustunden hizmet veriyormus.. daha cok cadillaclarda ve suvlerde mevcut..
  • mesela carpisma vb nedenlerle hava yastiginin acilmasi durumunda bunu uyduyla merkeze bildiren, merkezde görevli kisinin sizinle irtibata gecmesini, eger sizden cevap alamazsa acili arayip ambulans yollamasini saglayan sukela ötesi sistem.
  • diyelim ki kaza anında araba dağın başında biyerlerden yuvarlandı ve o anda kazayı gören olmadı. kazanın gerçekleştiği bilgisi sistem aracılığıyla yetkililere bildirildiğinde size cep telefonunuz / onstar telefonunuzdan ulaşılamıyorsa gps yardımıyla konumunuz rahatlıkla bulunup sağlık ekibi gönderiliyor. yani birileri görsün görmesin konum hesabı çalıştığı için sizi kısa bir sürede bulma ihtimalleri gayet yüksek oluyor.
    yeni araç satın aldığınızda birkaç aylık bir sürümünü ücretsiz olarak veriyorlar.
  • çok pahalıdır
  • opel'in turkiye'de vermedigi hizmet. ona da ötv alirlar diye tirsmislardir belki.
hesabın var mı? giriş yap