şükela:  tümü | bugün
  • coca-cola zero'nun çağrı merkezinde çalışıyorsan şu hayatta bir şey becerememişsin temalı yeni reklam filmi.

http://youtu.be/qsnxudrptkq
  • youtube'da efsane bir yorumu var ;

"2001 yılında üniversiteye girdim. o dönem, belki yüzlerce organizasyonda görev alıp djlik yaptım ve okuyup okulu 9 senede bitirebildim. okurken ve sonrasında, onlarca sektörde görev yaptım, filmlere efekler ve dublajlar yaptım. ama üniversitedeyken herkes "oğlum müzikte para yok, git adam gibi mesleğini yap" dediler, bense sizin dediğiniz gibi kimseyi dinlemedim.

şu anda 30 yaşındayım. hala başarılı bir dj ya da müzik insanı değilim ve kimseyi dinlemediğimle kaldım. lütfen kimselere gaz vermeyin"

heheh.. reklamı izlerken "oouuuu" diye halinize acırken bir anda soğuk su etkisi yapıyor.. çok iyi..
  • klasik baba yorumu:
    (bkz: o beni tanısın lan)
  • coca-cola zero'nun yeni reklam filmi serisinin ilki. c-section yapmış.

şöyle bir düşününce;

- yakaladıkları yer çok çok çok klişe olsa da gözlerini karartıp girmişler olaya, ok.
    - bu "damar" hadisesi zaten cola'nın pek sevdiği bir şey, ok.
    - ancak burada bir sorun da var sanki. tamam, hayallerimizin peşinden gidelim, ne âlâ, ama kazın ayağı öyle değil be canısı.

ülkemizde (hatta sadece ülkemizde de değil, çoğu yerde) sanatla uğraşmak çoğunlukla lükstür. ya "bir şeylerden vazgeçmiş olmayı" ya da "kafanın rahat" olmasını gerektirir.
    kızcağız babasına "şarkıcı olacağım" diyemez. hadi dedi, eşekler gibi savaşması gerekir. erkek çocuk rest çeker, evi terk eder. evlenmek ister "nerene evleneceksin ulan hıyarağası" sözünü duyar. reddedilmeye kadar yolu var işte. yahut, o nadir ezkaza şanslılarından değilse 35 yaşında hala babasından destek alır durumda kalır. şaşırmış numarası yapmayın, biliyoruz bunları, geçmişte falan kalmadı.

sanki sistem süper, sanki isteyen her istediğini yapıp, orta seviyede de olsa yaşayabiliyor da; elalem inadına gidip çağrı merkezinde kafayı yemeyi tercih ediyor.

bireylerin cesaretsizliğinden değil bu tercihleri be canım. piyanosuna küsen, sesini unutan, gitarını satan insanların çoğunun içi cayır cayır ediyor ölene dek. korkak olduklarından değil. sistem öyle çalışmıyor.

dolayısıyla sen bu insanlara "ödlek! bak tarkana, bi tarkan olamadın. püü korkak!" diyemezsin.
    onlara kaybeden diyemezsin.
  • insanı bir anda geçmişe götüren, durduk yere adamın moralini bozan bir reklam filmi. şarkı söylemek karın doyurmaz, top oynamak karın doyurmaz, ne doyurur lan it, call center'da dayıların salak salak sorularına cevap vermek mi doyurur.

bu laflara bakarak hareket ettin ne oldu sanki, bak serdar ortaç, doğuş falan şarkı söylüyor, selçuk şahin, sabri, veli kavlak top oynayıp milyonları cebe indiriyor. en azından bir kere de olsa denemek lazımmış hayatta, sonra hep ukte kalıyor işte.
  • süper reklam filmi. hayallerinin peşinden git, asla vazgeçme. he yarrak he, sana versinler o babayı o çevreyi de sen vazgeçme. şunu izleyip kimse de üzülmesin amk siz bastırdınız da onlar durumdan anlayıp kabul mü etti? lan müzisyen artiz olmak için evden mi kaççaktınız amk.
  • sanilanin aksine sinem saniye'nin oynamadigi reklam filmi. baya erberk ajanstan kast benim bildigim sarkiyi soyleyen.
  • müziğin para getirmediğini iddia eden reklam. heralde ayrı bir galakside yaşıyor adamlar. hadi resim, felsefe falan olsa neyse de...
  • reklamda oynayan şarkıcı, düşünme hiç'in bugüne kadar dinlediğim en güzel yorumunu söylemektedir, tekrar tekrar dinliyorum.
  • (bkz: kimsin sen)