şükela:  tümü | bugün
  • artık ileride gerçekleşecek olayları tahmin etmek çok basit. araştıran, okuyan insanlar için geçerli bu.

benim de naçizane kehanetlerim var, bunların gerçekleşeceğinden de hiç şüphem yok. bu başlık burada dursun, 10 sene sonra girip bakarsınız duruma.

türkiye'de yıllardır türk-kürt düşmanlığı herkesin malumu. bunun açık bir nedeni var.

medya'da 1 yıl boyunca türk-kürt kardeşliğini içeren videoların yayınlandığını düşünelim, türk ve kürt'lerin teröre karşı ortak olduğunu, ortak hareket ettiğini, vatanın hepimize ait olduğunu, ortak bir çatıda insanların bir arada uyum içinde yaşayabildiğini gösteren resim, video ve yazılar. inanıyorum ki 1 sene sonunda türkiye'de bu türk-kürt kavgası bitmiş, insanlar birbirlerine karşı olan bu nefretten soyutlanmış ve bu iki millet tam olarak birleşmiş olacaktır.

şimdi bir de tersini düşünelim. 1 yıl boyunca medya'da sürekli askerlerin kürt'leri aşağıladığını, kürt'lerin pkk ile ortak hareket ettiğini, ülkeyi bölmek istediklerini, aynı şekilde türk'lerin kürt'lere zulmettiğini, pkk'nın yaptığı hain saldırıları ve bunların kürtlerle olan bağlantılarını gösteren resim, video ve yayınlar.

yine inanıyorum ki 1 sene sonunda türk'ler pkk ile kürt'leri bir görüp milyonlarca insandan nefret edecek ve aynı şekilde kürt'ler de devletin kürt milletine zulmettiğini düşünerek topyekun hem türk milletine hem de türkiye cumhuriyeti'ne düşman kesilecektir.

görüldüğü gibi okuma ve araştırmayı bilmeyen toplumlar medyanın onlara verdiği şeyle yoğrulurlar. koyun gibi güdülürler. kendilerine ait düşünceleri yoktur, görsel medyanın verdiği düşüncedir onların fikirleri.

yakın tarihte sınırımızda bir kürt devleti kurulacağını herkes anlamış durumda. ışid gibi suni örgütlerle pyd-pkk gibi örgütlere devlet kurulması için gerekli toprakların nasıl veridiğini de yakın geçmişte izledik.

şimdi gelelim doğu ayağına. sınırdaki kürdistan yeterli değil, türkiye'nin doğusunda yaşayan kürtlerin de bu ülkeye bağlanması gerekmekte.

işte benim 10 yıl içerisindeki kehanetim:

önümüzdeki yıllar içerisinde şu tartışılan askerlerin sivilleri soyması gibi haberlere çokça rastlayacağız, pkk saldırıları artacak, pkk'nın asker, sivil, bebek gibi cinayetleri medya aracılığıyla insanlara servis edilecek, bunu yaparken de bu saldırıların kürtler ile bağlantıları irdelenecek.

haberlerde sürekli bunları göreceğiz. türk milleti ile kürt milleti arasındaki nefret artarak körüklenecek. iş öyle bir noktaya gelecek ki, kürtler: "biz bu insanlarla yaşamak istemiyoruz" türkler: "birlikte yaşamak istemiyoruz" düşüncesinde boğulacaklar.

bu zemin hazırlandıktan sonra doğudaki kürt'lerin bölünmesi ve kuzey ırak kürdistan'ına bağlanması kaçınılmaz.

siyasilerin bu projeyi adım adım hayata geçirdiğini anlamak için zamanda ileriyi görmeye gerek yok. yaşayıp göreceğiz.

not: yıldan yıla bu bahsettiğim haberleri bulup bu başlığa yazacağım.

edit:
    (bkz: irkcilik pompalayan dizi furyasi)

(bkz: yildiz tilbe athena gokhan irkcilik kavgasi)