• yasar'in ilk albumunden olumcul sarki

cok mu kolay bu son demesi
    vermiyorum ki son nefesi
    ellerin eskisi gibi beyaz mi
    bana bunlari o ellerle mi yazdin

ah yeniden baslamali dersen
    zamani var bekle beni dersen
    beklemek eskisi gibi kolay mi
    zaman gecmiyor zaman yalan mi*

yine karsilasiriz dunya kucuk askin buyuk

mevsimler donunce yaza
    kuslar doner pisman
    simdi sen mi ben mi
    kim suclu kimse yar

voltalar atiyorlar
    icimde pismanliklar
    simdi sen mi ben mi
    kiydilar ikimize

cok mu kolay bu son demesi
    vermiyorum ki son nefesi
    sen ne yazarsan yaz ey sevgili
    mektupla biten omrumce surmeli
    yok sensiz olmaz*
  • klibinde yaşar'ın bir mektuba bakarak söylediği şarkı. ki o mektupta şöyle bir cümle geçiyordu beyaz eller tarafından yazılmış: "artık günaydınlar başkasına"..

bir ayrılık bundan daha acı bir şekilde ifade edilebilir mi? sanmıyorum...
  • "bana bunları o ellerle mi yazdın?" der. saçlarını okşayan, ellerini ısıtan, yanaklarına dokunan o sıcacık, yumuşacık, bembeyaz ellerin ayrılık sözcüklerini nasıl yazabildiğine hayret ve isyan eder bu şarkı.
  • "ellerin eskisi gibi beyaz mı?" kadar naif,

"voltalar atıyorlar içimde pişmanlıklar" kadar samimi,

"mektupla biten ömrümce sürmeli" kadar iç acıtan,

pek az cümle vardır türk pop müziği külliyatında.
    mazoşist aşığın başucu eserlerinden.
  • sevgiliniz sizi bırakalı 2.5 yıl olmuşsa bile ayrılığın ilk gecesine götürür sizi..
  • ablam dinlerdi arkadaşlarıyla, kırmızı bi radyomuz vardı, onunla. alabildiğine bi deniz manzarası, 4 kız otururdu camın kenarına açarlardı. anlamazdım, kimse konuşmazdı. çocuğum ya hep çok sıkılırdım. haftada bir falan, yaralı kalpler kulübüymüş demek o oda. tek hatırladığım şarkının introsu girince sıkılacağımı anlayıp terliklerimi giymeye çalıştığım.

bugün o kırmızı radyo geçti elime. atmamışız ne hikmetse. çalışıyor mu diye kurcaladım, çalıştı da işin garibi. hayata direnir gibi. bilmediğim bi radyo kanalı, onun vedası çalıyor. ben yine aynı yerdeyim aynı denize bakıyorum. büyümüşüm bu sefer. sıkılmıyorum ama, içimde bir şey de cız ediyor artık. üzülsem mi kendime bilemedim.

terliklerim nerde benim ya.
  • yasar 'in en güzel parçasi olmakla kalmayip, tüm zamanlar içindeki en vurucu yerli slov parçalar listesinde kafaya oynayacak kadar güçlü bir sarkidir ayni zamanda.
  • yaşar'ın yaptığı her aşk şarkısı gibi insanın içini acıtan, eskilere götüren, zaman zaman gözden yaş getiren şarkı...

"zaman geçmiyor,
    zaman yalan mı?"

(bkz: dinlenen şarkıyla ilgili entry girmek)
  • bi tuhaf oluyorum her dinlediğimde!
    en vurucu noktası:

ellerin eskisi gibi beyaz mı..
  • yasarın yerle bir ettigi parca.alkol koması nede yakısır buna dedirtir insana alkol alıyorsa.*
hesabın var mı? giriş yap