şükela:  tümü | bugün
  • bir tane böyle birini tanırdım. av için bir yerdeyiz. kekik gördük. biraz toplayalım dedik. açtık poşeti geri giderek toplarken ayağım takıldı ve seri taklalar atarak yamacın dibine düştüm. bu body olacak vicdansız da düştüğümü görmesine rağmen kekik toplamaya devam etti. ne neyin var diye sordu öldün mü yaşıyor musun demedi. zor bela kendimi topladım sendeleye sendeleye oram buram çizilmiş morarmış kanamış neden kılını kıpırdatmıyorsun dedim. ne dese beğenirsin ilkyardımdan anlamam. aynen bunu dedi. insanların vicdanına kalmamak lazım.
  • olayları umberto eco duruşuyla izlemek gerçek hayatta hiç işe yarar bir durum değil. bi kızın, otobüs kapısı kolunun üzerine açıldı. yani ımmm. kolu kapı ve içerde bulunan bir direk arasında kaldı desek daha doğru olacak. kızça ilk önce çok korkmadı bu durumdan ama sonra kolunda baskı hissetmiş olacak ki bağırdı. bir çok kişi seslendi şoföre ama yine kızçanın sesi duyurdu ahvalini. akabinde kız biz bütün yolcuları bir güzel azarladı. ben bu olanları tıpkı bir eco gibi izler kaldığımı sonra farkettim.