şükela:  tümü | bugün
  • genellikle sorulduktan sonra cevabinin oneminin kalmadigi bir soru.
  • yatarım yatmam sana ne ulan dıye cevap vermeyı deneyın chunku zaten (#3) o soru sorulduktan sonra olay bıtmıshtır
  • herkes hayatinin bi doneminde bu soruyla muhattap olmaktadir, ya da kendine guven tazelemek acisindan olmalidir. bu soru her zaman boktan bi seyler olacagina isaret degildir.
    kiskanclik, ve buna bagli tutkulu bi aska delalet olabilecegi gibi, gotten uydurma ayrilik platformu hazirlayan partnerin gambiti de olabilir.duruma gore degerlendirmelidir.
    bazen arkadaslarimiz da sorarlar bu soruyu, partnerlerimiz disinda
    o vakit duruma ya da moodumuza gore
    "yok be abi kayamadik...." "henuz skemedim" "uykum var dedi yatti veremedim" "tabi lan butun gece catir cutur" "ne yatmasi ooolum siktim ahahahha" deme(me)lidir.
  • cevabı az çok bilinen soru.(soruluyorsa kesin bir pislik vardır)
  • 1.
    - onunla yattın mı?
    + hayır
    - yalan! yalan söylüyorsun! mahvettin beni!

2.
    - onunla yattın mı?
    - evet
    - nasıl?! nasıl yaparsın? mahvettin beni!
  • bu soruyu genelde ruh hastası ise o anda beraber olunan kişi, haddinden fazla meraklı ise kısa süre öncesine kadar beraber olunmakta olan kişi sorar.

ilki için cevap, bu konuda tecrübeli kaynaklardan aldığımız bilgiler çerçevesinde her zaman hayir olmalıdır. evet demek kimseye bir hayır getirmeyeceğinden (ve karşıdakini de sonunu kestiremeyeceğimiz bir tepkiye sürükleyeceğinden) "sonuna kadar inkar, sonuna kadar inkar" edilmelidir. (şahsi fikrim değil)

ikincisi için ise cevap keyfinize kalmış "evet süperdi" de diyebilirsiniz (gerçeğin ne olduğu bu cevabınızı bağlamasın, kaşınmıştır) "hayır da sana ne bundan" da diyebilirsiniz (ki bunun da meali "evet ama sana ne bundan"dır). hepten üste çıkmak isterseniz "ne hakla böyle birşey soruyorsun?" deyiverin, karşıdaki "evet ne hakla" diye düşünmekten ziyade sizin açıkça veremediğiniz cevabı anlayacak (yani evet), mesajı alacaktır. biten ilişkinin ardından yapılan gerekli gereksiz sorgulama için keyfinize göre tavır takınma, detay isteyene yüzsüzce "evet hem de daha büyüktü ho ho ho" bile diyebilme hakkınızı saklı tutun, günü gelir birileri de size yapar ise "ben de yapmıştım, heyhat" diyebilesiniz. nerden vuracağı belli olmaz. (rüzgarın)
  • kimin sorduguna bagli olarak cevabi ve dolayisiyla cevabin durustluk derecesi degisen soru..(bkz: bi siktir git)
  • ilk tepki şöyle olacaktır %99:

- onunla yattın mı?
    - efendim? (veya 'ne?', 'ha?', 'kaşalot?' vs vs)
  • bu manaya gelen feyk sorular da vardır. mesela anlamının kesin olarak anlaşılamaması bakımından pek sık kullanılan "ee takıldınız mı?" sorusu pek popülerdir. takılmak günlük dilde pek çok manaya gelebildiğinden soruyu yönelten, cevabı istediği şekilde yorumlayabilir.
    "ay bişi dicem o kızın yatak odasında masa lambası var mı?" tipinde masum görünen bir soru sorarak da yatak odasına girilip girilmediği anlaşılabilir. bundan da istenilen cevap alınmış olacaktır.
    veya direk cinsel içerikli ve ani bir soru sorularak kurbanın boş anına denk gelip cevaplaması sağlanabilir. misal; "a-aa meme uçları ne tuhaf görünüyo o kızın" denilir ve kurbanın boş bulunup " yoo normaldi valla en son" demesi beklenir. kurban böyle tehlikeli bir cevap vermese bile muhtemelen beklenen cevap ziyadesiyle alınmış olacaktır.
    şimdi burdan bakında bunların hepsi çok ruh hastası tavırlar gibi duruyor ama zaten bu sorunun zikredilmesi de gayet problemli bir hadise yarattığından bu bizi ilgilendirmez.