• corbanizin ustune getirilen tereyagina, kolestrolden olucem ama ben eblegim butun tereyagini bosalt da ekmegimizi bana bana yiyelim gari, diyerek hipnotize olmuscasina baktiginiz esnada, garson muthis estetik bir hareketle kizmis tereyagini corbanizin ustune bosaltir. ve siz o inanilmaz kokuyu cigerlerinize cekersiniz. bir elinizde ekmeginiz, digerinde tuzluk, agzinizda cildiran tukuruk bezlerinizi zaptetmeye calisirken ayni zamanda arkadasinizin corbasina mi daha cok tereyagi konmus yoksa sizin corbaniza mi diye serefsiz ve kiskanc bakislar atarsiniz. eger onunkisinde daha cok varsa, elinizle kendi corbaniza guard almisken, ilk hamleniz onun corbasina olur ve eki eki diye gulersiniz.
    iste boyle bir yerdir onur aile kebap ve iskembe salonu. her zaman tereyagi savaslarina mekan olmustur, olmaya da devam edecektir.*
  • kapanmış... artık sabah 4 5 gibi trenden indiğimizde o sıcacık , nefis çorbaları içemeyeceğiz. çok güzeldiniz be , ellerinize sağlık.
  • eskiden asri sinema vardı bu işkembecinin yakınlarında, üç film birden gösteren salonlardan. sinemada üç-beş posta attıran, gelip kaybettiği enerjiyi burada tamamlardı. iki tas çorba ile koca bir kova ekmeği bitirenleri görmüşlüğüm vakidir.

ben mi? ben hayatımda öyle sinemaya gitmedim lan!
  • eskisehir'de 24 saat acik bir kac yemek mekanindan biri.. i$kembe corbasiyla me$hurdur.. sivrihisar caddesi ile muttalip caddesi'nin kesi$tigi ko$ededir..
  • eskişehirde sarhoş olduktan sonra gidelecek yegane yer.... çorbası hiç bi şeye
    deişilmez 24/24 hizmeti takdire şaayandır.. iyiki varsın onur işkembe...
  • tahir usta'nin mekanidir.. garsonlarinin "iki iskembeee ceeekk" deyisleri superdir. duymak gerekir.. istanbul'da oraninki kadar guzel iskembe icmedim hicbir yerde..
  • ismi ile cismi ters düsen seylerdendir. lakin iskembe salonu alkollü bünyelere hitap etmektedir. aile hayati ise böyle serseri bir hayati kabul etmez. ha aslinda kari dirdiri cekebilmek için sarhos olmak daha hayirli ise de toplum buna hazir degil cavitcigim. her neyse konumuza geri dönersek ben bunca yillik hayatimda alkolden cosmus bünyelerle halay cekerek çoluk çocuk sabaha karsi iskembeciye giden bir aileye rastlamadim. diyecegim o ki isim olmamis. diyecegim o ki bu güzide iskembecinin isminden aile sigatini kaldirmali.
  • eskişehirde en iyi işkembe yapan ikinci yer... birincisi ise mutallip caddesindeki demir köprünün altındaki bol kepçe...pavyon olayına girmeyen yada 'sıyt osman sargay saldırganay, boygan da boyga, hoşkeldin toyga... sen nişanda yok idın hoşkeldin toyga' türküsünü bilmeyenler, bilmez...
  • eskişehir'in küçük bir mahalle gibi olduğunu görmeyi sağlayacak temel unsurlardan biri. aynı gün içinde acıktım'da kahvaltı ederken, park'da kumpir yerken, kılıçoğlu'nda film seyrederken, suboyunda doktorlarda salak salak salınırken herkesin bu kadar tanıdık olabileceği başka bir şehir düşünemiyorum. muhtemelen mahallecenek eğlendiğiniz gecenin sonunda yine mahalleden arkadaşlarla sabah 3-4 sularında o masadan öbürüne,
    -şş kaymışınız kuzularrr, sizi üç tas çorba kaldırmaz...
    -pardon beye bizden işkembe lütfen... şeklinde atışmaların gerçekleştiği hatıralar sarmış dört bir yanımı mekan.
  • başlığı görünce "allam simdi bomontide icip, gecenin bi yarısı da onura gitsek bi tuzlama icsek, peh peh peh" dedirten genclik günleri sarhosluklarının vazgecilmez mekanı...
hesabın var mı? giriş yap