şükela:  tümü | bugün
 • ispanya'da yapılan gençler zamana karşı (time trial) dünya şampiyonasında birincinin 3 dakika 34 saniye arkasında 67 bisikletçi arasında 41 nci olmuştur.
 • 10 mart 1996, konya doğumlu, başarılı yarı-profesyonel yol yarışı bisikletçisi.

  salcano sakarya büyükşehir bisiklet takımı kadrosunda yer aldığı, 8 etap ve toplam 1.237,1 km’lik bu seneki 56. cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda, 29 saat 58 dakika 31 saniye ile lider jose manuel diaz gallego’dan 38 dakika 51 saniye fark yiyerek, turu tamamlayabilen 139 bisikletçi arasında 129. sırada yer aldı

  daha önce de (2017 ve 2018’de) cumhurbaşkanlığı türkiye bisiklet turu’nda türkiye güzellikleri klasmanı birincisine verilen beyaz mayonun sahibi olmuştu.
 • 2020 tokyo olimpiyatları’nda, 234 kilometrelik yol yarışını, milli takımın diğer bisikletçisi ahmet örken ile ‘el ele verip’ (!) bitime daha 122 km kala bırakmayı tercih eden bisikletçi.
  ekvadorlu richard carapaz’ın, belçikalı wout van aert ve sloven tadej pogacar’ın 1 dk 07 sn önünde, 6 saat 05 dakika 26 saniyelik derecesiyle kazandığı yarışta, ahmet örken’in de onur balkan’ın da herhangi bir rahatsızlığı falan yokmuş aslında yarışı terk eden ilk bisikletçiler olurken. sarayın bisiklet federasyonu öyle uygun görmüş demek ki! japonya’ya giderken “amaan, gider, sürersiniz biraz. sonra bırakırsınız işte. bedavaya gezi olacak size” diye motive edilmişler demek ki. yakışır sarayın yiğitlerine!
 • 27 yaşında x jenerasyonu oluyor sanırım. sonra bu yeni jenerasyon nasıl tembel bir bok olmaz bunlardan diyince kızıp duruyorlar. yarışı hiç umursamadan terk etmiş bir tipik türk sporcusu.
 • 27 yaş x jenerasyonu ne lan. yok a jenerasyonu amk.

  neyse, yarışı bırakmış bisikletçi kendisi. ekürisiyle birlikte türkiye'ye yakışanı yapmıştır. yarış bırakmak nedir aq ya. utanırım ben. pro bisikletçisin, 234 km gidemiyorsun. börek turuna mı gittiniz aq.
 • bu milletin size harcadığı tüm paralar haram olsun, boğazınızda kalsın inşallah. ne demek pes etmek, adam maratonu 12 saat geç bitiriyor sakat olmasına rağmen, ülkem beni yarısı bitirmem için yolladı diye. yerinde olsam utancımdan ülkeye dönmem, madem japonyadayim harakiri yapardim
 • (bkz: tokyo'da 2 bisikletçimizin de pes etmesi)

  bu arkadaş bu iki bisikletçiden biri. girdim instagram profiline baktım, şekilli fotoğraflar çekip paylaşmış, biosuna da tokyo vs döşemiş.

  insan "bu işler şekilli foto atmakla olmuyor" demek istiyor tabi. keza kesin bu minvalde yorumlar vardır diye düşünerek yorumlara girdim. adam dün yorumları kısıtlamış.

  ülkeyi temsil ediyorsun, başarısız ötesi başarısız oluyorsun, yarışı dahi tamamlayamiyorsun, ama kimse de çıkıp iki kelime söyleyemesin istiyorsun. ne güzel dünya.