şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ileride çok meşhur olacak yetenek abidesi bi arkadaş.
 • seksenler dizisinde dikkatleri çeken, laz komiseri başarıyla canlandıran deneyimli tiyatrocu, taze oyuncu. laz şivesi çok başarılı, muhtemelen karadenizli.

  http://www.artistajans.com/oyuncu.asp?id=337
 • seksenler dizisindeki performansıyla göz dolduran genç oyuncu.
  yolu çok açık olsun işşallaah!
 • nefis bir herif.
  edit: tanımıyom.
 • şimdiye kadar dizilerde canlandırılan karadenizli rolünü en iyi şekilde icra eden oyuncu. hemşehrim* olması da ayrı bir güzellik bittabi.
 • trabzonspor dergisinin ekim sayısına konuk olmuş tiyatrocu.

  öncelikle kendisini seksenler dizisindeki karadenizli komiser rıza rolü ile severek takip ediyordum. ayrıca aslen trabzon'lu olduğunu bilmiyor ve karadenizli şivesini çok başarılı ve gerçekçi buluyordum. hani istanbul'da doğup büyümüş, trabzon kökenli bir ailenin çocuğu olarak çok şükür çok kopmadım, gene de biraz ayırt edebiliyorum insanların şivesinden karadenizin neresinden olduğunu, ama o kendisinin de röportajında belirttiği üzere televizyonlarımızdaki abartılı ve kötü karadeniz şivesinden çok uzak, çok gerçekçi bir trabzon şivesi ile konuşuyordu. meğer trabzon'lu imiş zaten. rolü de kabul ettikten sonra kendi isteği ile karadenizli bir komiser'e çevirmiş, daha doğrusu "bu rolü oynarım ama karadenizli olursa" demiş.

  neticede keyifle izliyorum oynadığı rıza karakterini. hani bir çok yerde karşıma çıkan hem hafif saf, hem de aslında çok uyanık olan etrafında olan biteni takip eden, öte yandan asıl düsturu mertlik olan, heyecanlı, hazırcevap, çalışkan karadenizli insan profili. hani dizideki diğer karakterler tabii ki daha ağır basıyor; ergun plak, pastacı sami en favorilerim filan ama, komiser rıza da yanındaki selahattin ile diziye gerçekten renk katıyor.

  atatürk büyük adammış sami

  ayrıca trabzonspor'lu imiş kendisi, trabzonspor forması çok yakışmış kendisine, bu arada dergide yayınlanan ve sevecen tunç ile yaptığı röportajdan bir kesit paylaşmak isterim:

  --- alıntı ---
  gittiğim her yeri, yaşadığım her kenti trabzon'muş gibi seviyorum. bence "bize her yer trabzon" sloganının gerçek anlamı da bu. gittiğin her yeri trabzonlaştırmak değil, trabzon'muş gibi sevebilmek esas olan. "bize her yer trabzon" diyelim ama gittiğimiz her yeri trabzon gibi sevebilmek adına.yoksa fetih zihniyeti ile söylenmesi hiç hoş değil.

  moda'dayız şimdi. ama ben sizinle ilk karşılaştığımda ne dedim. "trabzon'a hoşgeldiniz". moda'yı da trabzon'muş gibi seviyorum çünkü.
  --- alıntı ---
 • oyunculuğunu övsem az gelecek en iyisi o konuya hiç girmeyeyim.seksenler dizisinde gördüm ilk defa 'haritadan yer beğen selahattin' repliğinin sahibi rıza komiserle.
  oyunculuğunun yanında sesi de çok güzelmiş.sen aslıdan da güzelsin daha önce dinlemediğim bir şarkıydı kendisinden duyduktan sonra replay tuşum çöktü.
  ayrıca şu tweetiyle de yalnız olmadığımı hissettirmiştir.umarım yeni yapımlarda daha çok görürüz kendisini çok güzel yerlere gelir ileride.
 • işin gücün riv riv riv repliğiyle yaran usta oyuncu.
 • seksenler dizisindeki * karakteriyle tanınan oyuncu. kendisiyle geçtiğimiz gecelerde bir arkadaşın doğum gününde karşılaştım. biraz sohbet sonucunda edindiğim izlenim rıza komser'in o karadeniz erkeği tavrından çok uzaktı. konuşma tarzı bazen * selin karakterini oluşturdu gözümde bazense * dizisini canlı canlı izletti. bu adam böyle mi doğmuş diye ufak bir araştırma yaptım kendisi bildiğin trabzonlu anadolunun bağrından fırlamış bir insan. dizideki hali mi gerçek, gerçek hali mi oyunculuğunu yansıtıyor bilemedim. başarılarının devamını dilerim.