şükela:  tümü | bugün
 • davası ile ilgili yeni bilgilendirme:

  kamuoyuna bilgilendirme;
  bazılarınızın bildiği üzere 2006 yılının nisan ayında bir müzik grubuna çektiğim fotoğraf; türkiye'nin en büyük gsm operatörlerinin biri özel bir kampanyasında, tarafımdan izin alınmadan kullanılmıştı. dava söz konusu gsm operatörü tarafından sürekli uzatılmaya ve haklarımın verilmemesine çalışılmaktadır.
  bahsedilen davanın yeni duruşması 26 ocak 2017 yani bugün saat 11:30’ta olacak. bilinmelidir ki; bu dava sadece kişisel bir mücadele değil tüm fikir ve sanat emekçilerinin adına sürdürülen bir mücadeledir. amacım tarafıma yapılan haksızlığın ve telif haklarımın yok sayılma durumunun giderilmesi ve diğer meslektaşlarımın, fikir insanlarının ve sanat emekçilerinin hakları için emsal teşkil etmesidir.
  davanın sonuçlanmaması ve söz konusu gsm operatörünün davayı uzatma girişimi devamı olduğu yada davanın tarafımca olumsuz sonuçlanması takdirde haklarımı gerekirse uluslararası hukuk ve camialarda arayacağımı ve takibinin yapılması için başvuracağımı da bildiririm.
  dilerim ki girişmiş olduğum bu çaba tüm diğer sanatçı arkadaşlarımız için örnek olur ve ülkemizde de sanatçılarının emeklerinin değeri bilinir ve bu tür haksız tecavüzlerden korunur.
  değerli kamuoyuna saygılarımla bildiririm…
 • fotoğraflarına şöyle bir bakınca estetik anlayışı olmayan millete yapılan pr gibi duran isim gerçekten. ismini duyduğumda kesinlikle tarafsızdım kendisi hakkında ama fotoğraflarını gördükten sonra bırakın ajans için çalıştırmayı düğün çekmeye çağırmam diyebilirim açıkça.

  fotoğraflarını sevenler olabilir, sergilenebilir hatta bu fotoğraflar. ama magnum gibi bir ekolün adıyla beraber kendini anıp işlerinin bu ekolden bu kadar uzak olması bence saygısızlıktır.

  isimleri kullanıp şişirin efenim kendinizi. nasıl olsa estetik anlayışı kıt bir toplumda işler yerine isimlerin görüldüğü bir sektördeyiz.

  bu ülkede adını duymaya devam edeceğimiz şişirilmiş isimlerden biri olarak maalesef ki kalacak gibi görünüyor.
 • çeşitli mecralarda üstad ara güler beyefendiden sonra dünyaca ünlü ve de belli ki başarı yolunda olmazsa olmazlardan biri magnum fotoğraf ajansına kabul edilen ikinci türk fotoğrafçı olduğunu söylemesine rağmen, ne ajansın sitesinde, ne de başka mecralarda bunu doğrulayan bilgi yok. konu hakkında bilgisi olanların yeşillendirmeleri rica olunur.
 • yıllar yıllar önce, magnum fotoğraf ajansı ve time dergisi editörü alice gabriner'in daveti ile seçilmiş olduklarını belirtmiş, ülke ülke gezip dertler edinerek bunları bizimle paylaşacaklarını iddia etmiş kimsedir.

  keşke fersah fersah yayımlanan, kar elde edilecek etkinliklere giden asparagas reklamlarında, yüz yüze görüştükleri hanımefendinin ismini bari doğru yazabilselerdi.

  projenin mimarı için
  (bkz: damla kaan)