şükela:  tümü | bugün
  • üniversitede sınıf arkadaşım üniversiteden sonra da sevdiğim hatırladığım arkadaşım.
    (bkz: makinhacı)

not: isim benzerliği.
  • kitabını merakla beklediğim yazar.

(bkz: stevemcqueen)

kötülenmiş buda; bi dakka nesini kötüledin bunun, seni rahatsız eden ne? ben merak ediyorum lan kitabı. sana ne?
  • nam-ı diğer stevemcqueen

star gazetesi röportaj yapmış bununla. hatta şurdan ulaşabilirsiniz geneline de
    http://www.stargazete.com/…arattim-haber-276697.htm

şu kısım garibime gitti.

--- spoiler ---
    “yazı yazarken her şeyi unutuyorum. aklıma bir şey geliyor geçmişten. kardeşimle ilgili an diyelim... yazarken oradayım ama bir anda film karesi gibi bilgisayar ekranı yok oluyor, evdeysem eşyalar bir anda tak tak kayboluyor. yazdığım hikayenin geçtiği mahallemde oluyorum birden. bir binanın tepesinden aşağıya, o mahalleye bakıyorum. aşağıda ben ve kardeşim var. yazılarımdaki gerçekliğin ardındaki sır bu. orada gördüğümü yazıyorum. ayıldığımda yazı bitmiş oluyor.
    --- spoiler ---

kendime kıyasla düşündüğümde benim yazdıklarımı 70 kişinin takip ettiği bir ortamda arkadaşınkileri yaklaşık 5000 kişi takip ediyor olabilir. bu ilgiden yola çıkarak "ulan bu yaşa geldik bi numara yok sanıyoduk ama galiba bende bişiler var gibi" gazına gelerek kitap yazma cürretine bile saygı duyuyorum fakat şu yukarıdaki paragrafın gerçekliğine inanmak konusunda sıkıntılarım var.

yazarkenki işlerin böyle yürümediğini 3-5 satır bir şeyler okumuş hatta yeri geldiğinde yazmış insanlar olarak gayet net biliyoruz. yeme bizi onur. filmlerde oluyor o işe kendini özendiğin kadar kaptırıp da gerçekten sihirli işler çıkaran adamlar falan.
  • yanılmıyorsam bu adam bi kitap yazmış, yakında da yayınlanacak. bu konuyla ilgili de bir röportajı yayınlanmış. bunun üzerine bissürü insan da burda hakkında atıp tutmaya başlamış.

burda bi gariplik göremiyorum ben. herhangi bir şekilde, iyi veya kötü, bişey ürettiğin zaman bunun hakkında abuk sabuk yorumlar gelmesi gayet doğal bu memlekette. belki haddim olmayarak kendisine bunları gereğinden fazla ciddiye almamasını öneriyorum. cüret müret diyen insanları da dünyanın en cesaretsiz insanları olarak görüyorum. aman hiçbişeye cüret etmeyin kardeşim siz. hafazanallah sıçar batırırsınız falan, dünya yıkılır sonra.

burada ve nicki altında hakkında yazılanların hemen hiçbirini okumadım ama eminim ki kitabı veya röportajı ile ilgili saçma sapan taşşak geçme sevdasındaki insanların herhangi birine, falım sakızlarına mani yazma fırsatı verilseydi balıklama atlarlardı. o manilere laf edene de en az steve kadar öfkelenirlerdi.
  • erken dönem pr çalışmasını başarılı bir şekilde yürüten ve tepki vermeden olan biteni izleyen bir kalabalık yaratmayı başarmış zeki insan. konu hakkında bir yorumda bulunmak istemeyen nice ekşi sözlük yazarı sol frame'in etkisiyle kendinden haberdar olmuş durumda. sene olmuş 2010 ve artık bazı şeyler için geç demek isterim yine de kendisine. eski döneminden haberdar olan pek insan kalmadı artık.
  • kendisine tek kelime hakaret etmeden eleştiri yönelttiğinizde bile, bol sinkaflı küfürleri baştan kabul etmeniz gerekir. dilinin pek kemiği yoktur, küfürü ve cinsel organını pek sever.

(bkz: #19666787)

zatı şahaneleri eleştiriye gelemez...

merak edenler, sözlükteki niki olan stevemcqueen başlığı altında yazdıklarına bakabilir.

gelecekte olabilecek silinmiş entry'ler ve/veya editler için sözlük yönetimine başvurulabilir.
  • cezmi ersöz'ün banka şubesi..
  • bugün d&r'da dolaşırken kitabını gördüm. o anda kahve de içiyordum. her neyse dolaşırken onur gökşen'in kitabını gördüm. arka kapağına baktım ve kahvemi püskürttüm. oha dedim. bu kadar da olmaz dedim.

çocuklar duymasın'dan başka bir şey üretemeyen birol güven "ya zaman zaman twitter'da bu adam can yücel olabilir mi diye düşünüyorum" diye yazmış onur gökşen hakkında...
  • vapurda insanların onu tanıdığı psikolojisine bürünmüş ve artık küfür ve hakaret harici bir twit atamaz bir adam olmuştur. zannedersin ki o bankacı haliyle tüm dünyanın merkezi, herkes de ona karşı, ne gerek var halbuki, yazık.
  • nam'ı diğer celal onur*