şükela:  tümü | bugün
 • kocaeli üniversitesi tıp fakültesi halk sağlığı anabilim dalı başkanı. 2002 yılından beri profesör. gata 85 çıkışlı, epidemiler konusunda ihtisası var. yığınla yerli ve yabancı kaynağa gönderdiği makalelerin yanında, özellikle dilovası/kanser yuvası bölgesinde endüstriyel kirliliğe bağlı hastalıklara ve ölümlere dair tomar tomar araştırması mevcut.

  türk tabipler birliğinde aktif görevi var.
 • dilovası ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı bölgedeki idareciler (milletvekili, vali, belediye başkanı) tarafından yalanlanan, susturulmaya çalışılan profesör. baskılar yıldırmasın hocam...
 • ilaç şirketlerine danışmanlık yapmak, kapitalizme ve sağlıksızlığa hizmet etmek yerine öğrenci yetiştiren, bilimsel çalışmaların altına imza atan değerli akademisyen.

  akp'li belediye başkanlarının saldırısına uğrayan bilim adamı.

  (bkz: akp'li siyasetçilerin bilime yaklaşımı)
 • yaptığı açıklamalar ve araştırmalarla başına sürekli dert almış, kocaeli'nde endemik komünist profesör...
 • muazzam olcude saygi duydugum bir bilimadamidir. haberi okudugumda kan beynime sicradi dersem yalan olmaz:

  "yapılan açıklama sonrası onur hamzaoğlu, büyükşehir belediye başkanı ve dilovası belediye başkanı tarafından, kocaeli cumhuriyet savcılığı’na şikayet edildi. şikayet gerekçesi ise hamzaoğlu’nun "kan ve dışkıları bırakın, doğum yapıp çocuk emziren annelerin sütünde bile çinko, demir, alüminyum, kurşun, kadmiyum tespit ettik, tehlike büyük” demecini basın yoluyla paylaşması ve bu nedenle halkı paniğe süreklemesi olarak iddaa edildi. savcılık da hazırladığı dosyayı, söz konusu fiilin incelenmesi amacıyla kocaeli üniversitesi rektörlüğü’ne gönderdi. üniversite izin verdiği takdirde prof. dr. hamzaoğlu, tck’nin 213. maddesi uyarınca 2 ila 4 yıl arasında hapis istemiyle yargılanacak."

  http://haber.sol.org.tr/…za-kampanyasi-haberi-42579

  bu ulkede vicdanini butun kisisel cikarlarinin onune koyan, muhtemelen cok az insandan biridir onur hoca.

  onur hamzaoglu'na destek icin acilan sayfayi hazirlayanlar soyleyecek soz birakmamis:

  "bir tarafta siyasi ve ekonomik çıkarları insan sağlığının üstünde tutanlar var, diğer tarafta toplum sağlığı, onurlu bilim insanları ve onur hamzaoğlu var.

  bizim tarafımız belli.
  dilovası halkı canımızdır.
  prof. dr. onur hamzaoğlu onurumuzdur.
  onur hamzaoğlu’nun kılına bile dokundurtmayız.
  analarımızın sütüne, bebelerimizin kakasına sahip çıkıyoruz."

  herkesi onur hoca'ya yapilan bu haksizliga karsi cikmaya, ve kendisine destek olmaya davet ediyorum. imzanizi esirgemeyin lutfen:

  http://www.onurumuzusavunuyoruz.org/
 • kocaeli universitesi'nin bu duruma kesinlikle sessiz kalmamasi gerekir. sorusturmaya izin vermek bir yana, boyle bir konunun gundeme getirilmis olmasi dahi en sert ifadelerle elestirilmelidir. dusunebiliyor musunuz? hoca kamu sagligini tehdit eden bir durum var diye bilimsel arastirmasinin sonuclarini aciklamis, yetkililer nasil tedbir almamiz gerekir diye dusunmek yerine kalkmis adamin yargilanmasini istemisler.

  yuh!!
 • bir ozan guven degildir.

  daha dogrusu, bir ozan guven'in sarhos halde kufretmesi kadar muhim bir hadise degildir onur hoca'nin halk sagligini ilgilendiren bir konuyla ilgili uyarilarindan dolayi baskiya maruz kalmasi hadisesi. zira ozan guven'e verilen destegin zerresi, (en azindan) bu duzlemde*, onur hoca icin (en azindan) henuz gosterilmis degildir.

  hayir, olabilecek en kiskirtici basligi actik, bir ozan guven'in "dalyarak"inin yuzde biri kadar tepki alamadik kardesim! hakikaten ilginc.

  (bkz: halkın sağlığı tehlikede diyen profesöre hapis)

  hamis:

  amaninbe uyardi simdi, bu yukaridaki basligin neredeyse aynisi zaten uc gun once acilmis:
  (bkz: dilovası kanser yapıyor diyen doktoru hapse atmak)