şükela:  tümü | bugün
  • biz (ve kendisi) göremeyiz herhalde ama geleceğin türkiye'sinde filmlere konu olacak bir halk kahramanıdır.

adı john veya gary olsa, hollywood filmini çekse, halkın sağlığı için devletle ters düşmeyi göze alan kahraman bilim adamını ayıla bayıla izlerdiniz. ama yanıbaşınızda olduğu ve o kahramanlığın ucu tapındığınız devlete dokunduğu için yargıladınız, aşağıladınız, olağanüstü hal gelince de ilk fırsatta işsiz bıraktınız.

bir tutuklanması eksikti, o da oldu. o artık tam bir kahraman!
  • dün annesini kaybetmiş hala tutuklu değerli insan.
    ülkeyi fetö'ye teslim eden iktidardaki zalimler zalimliklerini gizleyip mağdur olduklarını iddia ededursun bu halk sizi eninde sonunda çıktığınız yere gömecek.
    tarih sizin gibi çöp adamlarla dolu. ne ilk ne son olacaksınız. ama yok olacaksınız.
  • kendisini hiç tanımadım. ama internette denk gelip hakkında biraz araştırma yapınca çok etkilendim.
    bu ülkede adamsan, onurlu dik duran bir adamsan sana bunu bir şekilde ödetiyorlar. omurgasız, her devrin adamı olmayı başaran, yalaka ve karaktersiz tipler de en yüksek kademelere geliyorlar. yazıklar olsun ne diyeyim ki ... ekleniyordu. listelerde göremedim.
    keşke kocaeli 1.sıra olsaydı.
  • yayınları toplu halde birinde var mıdır, paylaşmak ister mi diye merak ettiren akademisyen.
  • tutuklandığından beri ilk kez bugün çıkarıldığı mahkemece tahliye edilen onur'umuz.
  • hasta annesini son kez görmesine bile izin verilmeyen ve bugün yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye edilen barış akademisyeni.
  • 160 günlük rehinliğin ardından bugün tahliye olan hocam, dostum, yoldaşım, abim.

bugün savunma yapmamış "yazılı tarihe kayıt düşmek" için sözünü söylemiştir.

https://bianet.org/…me-celebi-beyanlarini-tamamladi
  • hocamız fi tarihinde istanbul hepimizin girişimi'nin hazırladığı medyascope.tv'deki "şehir hepimizin" programına katılmış idi. belirtmezsem çatlarım: "gündem" ve "siyaset"ten köşe bucak kaçan annem pür dikkat dinlemişti. tarafımdan hakkında bilgi verilince de, mücadelesine hayranlık duyduğunu belirtti. zaten hocamızın basmakalıp siyaset bezirganları ile kıyaslamak hem safdillik, hem de büyük haksızlık.

"halk sağlığı" ve "barış" için çabalarından dolayı el üstünde tutmamız gereken değer'dir hocamız, teker teker şükran duymamız gereken onur'umuzdur.
  • ne zaman ismini duysam aklıma henrik ibsen'in bir halk düşmanıoyununu aklıma getiren adamdır.