şükela:  tümü | bugün
 • tam adı onur recep kıvrak. karşıyaka altyapısından gelip bu formda devam ederse milli takımın kalesine geçecek bir oyuncu. oyuncu dediysek kaleci. cepheden çok iyi ve oyunu full konsantrasyonla takip ediyor, ümit milli takımın da kalecisi. heralde euro2008 kadrosuna da girer, 3-4 sene sonra a milli takımın da değişmez file bekçisi olur. (biz karşıyakalılar kendisini çok seviyoruz ve hiç bir yere gitmesini istemiyoruz)
 • trabzonspor'un kadrosuna kattığı karşıyaka'nın genç ve başarılı kalecisi.

  tahminimce trabzonspor artık iki kaleciyle maçlara çıkacaktır.
 • yıllardır ümit vadeden ancak toptan ürken tolga zengin, yerinde duramayıp sürekli oradan oraya sıcrayan jefferson ve ahmet sahin(!) gibi kaleciler arasından fırsat bulduğu takdirde kolayca sıyrılıp sonunda trabzonsporun kalesini koruyacak olan sağlam eldiven olması ihtimali çok yüksektir.
 • ersun yanal'ın isteğiyle alınan ve muhtemelen ts'de birinci kaleci olarak görevlendirilecek genç yetenek. yanal'ın keşiflerinden biri olup olamayacağını göreceğiz. alınmasını isteyen antrenörün daha önceki tercihlerinin isabetine bakarak (bkz: filip holosko) (bkz: selçuk inan) (bkz: uğur boral) önemli bir kaleci olduğunu tahmin etmek zor değil.
 • eski antrenörü, fenerbahçe-beşiktaş ve milli takımın kalecisi engin ipekoğlu onur'u öve öve bitiremiyordu ve gelecekte türkiye'nin en iyi kalecisi olarak gösteriyordu. bu sarışın, top sakallı arkadaşımız genç yaşına rağmen takımına güven veren yetenekli biridir. karşıyaka da kalmayacağı belliydi ancak trabzon'a da sudan ucuza satmanın gereği yoktu...
 • kalecilik zor meslektir 11 kişi arasında 1 tanedir, 18 kişilik kadroda 2 tane, 25 kişilik kadroda genelde 3 tanedir. bir kaleciye şans gelmesi gereklidir.
  eğer onur bu şansı alırsa eminim ki trabzonspor un bundan sonda kaleciye ihtiyacı olmayacaktır. genç yaşına rağmen yıllarca profesyonel oynamış gibi kendine güveni olan bir kaleci. aslında ilk transferini daha çok küçük yaşta yeşilovaspor dan karşıyaka ya gelerek gerçekleştirmiştir.
 • trabzonspor ile ilk resmi maçına 24 ocak 2008 trabzonspor gençlerbirliği maçı ile çıkmış, 35 numaralı formayı giyen kaleci.

  maç içerisinde kendisini fazla zorlayan top olmamıştır, ama biri tayfun cora'nın biri de kendisinin+yan hakemin hatası olmak üzere kalesinde iki gol görmüştür. ancak genel izlenim atletik bir yapıya sahip olduğu ve topu oyuna daha iyi sokup, diğer 3 kalecimiz gibi, taça/auta/rakip kaleciye atmadığıdır. geri pas manyağı bir takımda kullandığı topların çoğu adresi bulmuş, tolga zengin'in uzmanı olduğu topu taca atma vukuatını (özellikle dikkat ettim) ilk defa 87. dakikada yapmıştr.

  sonuç olarak gelecek vaadeden bir kalecidir.
 • 26 nisan 2008 gaziantepspor trabzonspor maçında yaptığı güzel kurtarışlarla tolga'nın yerine tercih edilmesi gerektiğini göstermiştir.
 • kaleci transferi için araştırmalar yapan trabzonspor yönetimine "ben buradayken siz bir 10 yıl daha kaleci bakmasanız da olur" mesajını yollamış kaleci.* uzun yıllar sonra trabzonspor kalesinde gördüğüm en güven verici oyuncuydu. her zaman oyunun içinde, ve uyanık.topu oyuna son derece hızlı sokuyor. standart kaleci özelliklerini saymıyorum bile.

  geldiğinde şenol güneş'in veliahtı olmak istediğini söylemişti. neden olmasın diyor bu formuyla devam ederse milli takımın demirbaşı olacağını müjdeliyorum.kaleci demişken, demirbaş demişken, her şey kısfmet tabi. *
 • tolga zengin gibi vasat kere vasat ötesi bir kalecinin arkasında yedek beklemesi futbol için büyük bir kayıp olan yetenekli kaleci...

  karşıyaka'dan trabzon'a gideceğine daha fazla forma şansı bulacağı bir başka anadolu takımına gitse bir kaç yıl içinde istanbul yolcusu olurdu.

  edit: trabzon'a şenol güneş'in gelişi, ki iyi kaleciden en iyi anlayanlardan biri o'dur herhalde, en çok onur kardeşimize yaradı. karşıyaka'dan beri takipçisiyiz ve arkasındayız.