• rabotnicki maçının 90.dakikasında yaptığı hatadan sonra götünden akan tere baraj kurulsa karadenizin elektrik ihtiyacını karşılardı heralde.

sen güney amerikalı mısın gardaş kesik degaj atıyon.
  • volkan hegamonyası ve fetişizmi nedeniyle kıymeti bilinmeyen süper kaleci.
    böyle temiz yüzlü de..

kimseyi evinden aldıracak gibi durmuyor..

adetten: galatasaray
  • buraya yazıyorum; bu adam türk futbolunda iz bırakalı 3 saat oluyor. *
  • götüyle top tutmadan 55 bin taraftarı göt etmiş kaleci.
  • uefa kupası için gittikleri makedonya'da süleyman hurma ile tartıştığı için az önce kadro dışı kalmış olduğu haberi gelen kaleci.

değil hurma, tüm trabzonspor yönetimini toplasan bir onur etmez ya, ama malesef böyle durumlarda genelde yöneticilerin dediği olur, bu işin sonu iyi gözükmüyor. bakalım.

edit: onur üsküp-istanbul uçağına biniyormuş bu gece. onur dönerse, hurma hiç dönmesin, kalsın iho ile üsküp'te, net.
  • sözleşmesini uzattığı, 7.5 milyon € maddesini de 15 milyon € olarak değiştirdiği söylenen kaleci, (caps lock açık) adam.

az önce quiz programını izledim, adamın paçalarından doğallık akıyor.

"en sevdiğim çizgi film tom ve jerry, 25 yaşındayım ama hala denk geldiğimde izliyorum." diyor.

"kaleci olmasam kesinlikle araba tamircisi olurdum. çünkü babam araba tamircisi ve ben bununla gurur duyuyorum." diyor.

"futboldan kazandığım ilk parayı anne babama verdim, ne için kullandıklarını bilmiyorum. o yaşa kadar hep onlar bize verdi, parayı ne yapıyorsun diye sormadılar. ben de onlara sormadım." diyor.

ve o gerçek bir trabzonlu, trabzonsporlu.

"en beğendiğim şarkıcı rahmetli kazım koyuncu ve volkan konak. her maç öncesi onları dinliyorum, öyle motive oluyorum." diyor. tıpkı bizim gibi.

kendisini yetiştiren anne babanın ellerinden öpüyoruz. trabzonspor'a bir "efsane" yetiştirdikleri için.

edit: madde tamamen kaldırılmış, parayı veren düdüğü çalar diye bir şey yok artık.
  • artık ülke içinde bir takıma transferi imkansız seviyesinde olan oyuncu. 2 hafta sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattı ve serbest kalma maddesi de kaldırıldı. boşuna heveslenmeyin yani. nedir ulan bu kibir sizdeki? biri gelir "taffarel ile çalışırsa şöyle olur" der. niye o zaman kaç senedir kırılıyorsunuz? madem o kadar sihirli bir adam bu taffarel eray'ı, aykut'u, ufuk ceylan'ı belli bir seviyeye çıkarsaydı ya? yok efendim avrupa kupalarında oynamalıymış. sanki bu sene uganda kupasında oynuyor onur kıvrak. yok selçuk inan ve burak yılmaz gibi parlayacakmış. sanki trabzonspor'da oynarken sürünüyordu selçuk inan ve burak yılmaz. yahu bu kadar kibirli olmayın, bu kadar da uçmayın. onur kıvrak trabzonspor'dan giderse bu performansla size niye gitsin yahu? gider premier lige, la liga, bundesliga, serie a takımlarından birine. sizde neyin vaktini geçirecek?
  • trabzonsporun halihazırda kadrosunda yer alan sembol futbolcularından biridir.

takip eden dostlar bilir, beşiktaşlıyım ama sportif direktör süleyman hurma ile ipe sapa gelmez bir nedenle tartışıp kadrodışı bırakılmasından sonra birden türeyen "beşiktaşa gelsin,tolga ile takas olsun" sloganları atacak karakterde biri değilim. ligin az da olsa hala varolan itibarı gereği böyle bir takası istemem. çünkü bu düpedüz fırsatçılıktır. tolga zenginin transferi iki sezon önce bambaşka bir durumdu. tolga trabzonsporda ilk onbirde oynamıyordu ve beşiktaş kadrosu için o dönem takım içinde çok iyi bir karakter olabilirdi. oldu da. ama tolganın performansının artık iyi olmaması ve mental olarak takıma beklenen katkıyı artık veremiyor oluşu sonucu böyle bir takas beklentisi ilk önce trabzonsporlu dostlara karşı ayıptır. önce onur kıvrak trabzonspordan ayrılmak istediğini açıklar,kulübü de buna izin verir,ondan sonra bu konuyu konuşur ve girişimler kulüpler nezdinde yapılır. fakat bu noktada henüz ortalık toz dumanken ve trabzonspor takım içinde bu sorunu sağlıklı bir şekilde konuşmamışken böyle bir takas ne güzel olur diye hayaller kurmak bence ayıp.

ayrıca ezeli rakibimiz trabzonsporun ve diğer rakiplerimizin ligde zayıf kadroyla yer alıp güçsüz olmasından ziyade güçlü olup yarışta kalmasını isterim. rakiplerinizin iyi ve formda olması beşiktaş futbol takımı olarak bizi daha çok çalışmaya ve çok daha iyi olmaya iter ki bunun adı üst düzey rekabettir. "leşçi" gibi davranıp "mehmet ekicide beşiktaş kadrosunda çok iyi olurdu,cardozo da x takımda süper oynardı" gibi mesnetsiz,yarışma ruhundan uzak söylemler bence ancak ve ancak yarışma içinde olmanın kazanmaktan çok daha değerli olduğunu bilmeyen spor ruhu ve ahlakından uzak kimseler tarafından dile getirilen söylemlerdir.

umarım onur kıvrak trabzonsporda kalır, onu milli takıma taşıyan eski formuna kavuşur ve diğer değerli trabzonspor futbolcuları ile birlikte camialarının artık çok özlediği şekilde şampyonluk yarışının içinde yer alırlar. ersun yanal kalsa bu sezon şampiyonluğa yürüyebileceklerini düşünüyordum doğrusu. ersun yanal büyük bir kayıp oldu trabzonspor için ama o başka bir konu.
  • 30 yıl sonra kalemize gelen en iyi şey.

ama çok acı çektik.

vukasin petranoviç'lerden;

victor griskov 'lardan;

ramazan silin bu topa da müdahele edemiyor 3-1'lerden;

ilk maçında " wisla krakow karşısında kalemi gole kapayacam" dedikten sonra wisla krakow'dan 5 tane gol yiyerek kaleyi kapatan petar milosevski'lerden - o maçta abdullah kırmızı kart görmüştü. unutma!-

" ikisi tuncay şanlı'ya olmak üzere sezon boyu 8 asist yapan, rakip forvetlere servis yapan petkovic'lerden

türk basının jefferson ayrıldı diye botafogo taraftarları kuşübü ateşe verdi dediği ancak zaman sonra heriflerin sevinçten kulübü ateşe verdiğini öğrendiğimiz jefferson de oliveira galvaolardan;

amınakoyim jefferson iyi değilde ahmet şahin sanki polonyalı kaleci bako, cümlesindeki jefferson'un bile yedeği olan ahmet şahinlerden sonra;

onur recep kıvrak'ı hak etmiştik.

bir de petranovic'in görme sorunu vardı, gözleri bozuktu. ulan kalecinin nasıl görme sorunu olur amınakoyim!
  • kimileri puyol'un ramos'un arkasında en mükemmel kaleci olur, kimileride kadir keleş'in arkasında.
hesabın var mı? giriş yap