şükela:  tümü | bugün
  • beylikduzu yoresindeki beykent ve bizimkentte bulunan, pek populer bir market zinciri
  • göktürk ve avrupa konutları tem içerisinde de birer şubesi bulunan, göktürkte gerçekten indirimli ürünler satarken avrupa konutları mağazasında site içinde tekel olmanın verdiği rahatlıkla olsa gerek migrostan daha pahalı olmayı başarmaktadırlar.
  • diğer marketlerde de var mı bilmiyorum ancak, bugün deposite iş merkezi içerisinde bulunan şubesinde, çürümüş meyveleri almak isteyen -durumunun oldukça kötü olduğu belli- müşterisinden belli bir ücret talep eden, ücreti fazla bulan müşterinin fiyata karşı gelmesine "bizim elimizde değil" cevabını vermek zorunda kalan çalışanlara sahip olduğunu gördüğüm market.

gözümün önünden poşetin içinde bulunan yarısı çürümüş armut gitmiyor bir türlü.
  • bahçelievler'de yol tarifinin baş kahramanı.
  • en berbat market zincirlerinden biridir.
  • geçen gün üzerinde 2 tl yazan çekirdeği kampanyaya sokup koca etiketle 2 tlye satan market.
  • özellikle seçim zamanlarında alışveriş çekiyle (ya da hediye çeki) alışveriş yapan insanların* bulunduğu market zinciri.
  • (bkz: honor markets)
  • et ve süt ürünleri alırken (genel olarak soğuk dolapta tutulması gereken ürünler olarak da özetleyebiliriz) çok dikkatli olunması gereken, alınan her gıda ürününün mutlaka ama mutlaka son kullanma tarihine dikkatle bakılması gereken bir markettir. bunu her yapmadığınızda evinize skt'si geçmiş bir ürünle gelebilir, ekşimiş bozulmuş garip yiyecek maddeleriyle gelebilirsiniz. gece bu dolapları kapatıyorlar mı ne yapıyorlar bilmiyorum, ürünler sürekli bir ısı değişikliğine uğramış şekilde. market yöneticisini dolap ısıları ile ilgili en az 5 kere uyarmışımdır farklı zamanlarda, süt ürünleri 10 derecede durmaz, et de aynı şekilde 10 derecede tutarsan bakteri birikir onda sağlık açısından tehlikeli. alışveriş yaparken çok dikkatli olunması gereken market zinciri.

şu ana kadar hatırladığım kadarıyla karşılaştıklarım:
    -6lı kiddo süt paketinden delinmiş süt çıkması, ve şans eseri oğluma vermeden önce benim tatmam ve kusmam
    -bahçıvan mozarella peynir topçuğu tarzı birşeyin skt'sinin alındığı günden önceki gün dolması, benim farketmemem
    -namet dilimli jambon
    -sek ananas suyunun sktsinin geçmesine 1 senye yakın zaman olduğu halde granülleşip heterojen bir karışım haline gelmesi ve küf tadı gelmesi

bunlar sadece benim hatırlayabildiklerim. ha niye hala gidiyorsun diyenler olabilir. gitmiyorum. gidersem de temizlik maddesi vs dışında birşey almam.
  • piyasada onur özen olarak bilinir...