• diyarbakır'da abi burada nerede yemek yenir sorusuna verilecek ilk cevap. eski diyarbakır'ın göbeğinde ulu cami'nin karşısındaki arada kime sorarsan gösterir.
  • önünde her daim sıra bekleyen,dışarılara taşan insanları göreceğiniz , etin her türlüsünü bulabileceğiniz gayet leziz ve hesaplı bir yerdir burası.sokak arasında kuytu bir yerde olmasına rağmen oldukça popüler ve herkesin bildiği bir mekandır.
    masalardan artan pideleri kızartıp,yağlayıp tekrar servis eden bir yer ayrıca.oda leziz ama.
  • çarşı karakolunun arkasındaki sokaktadır, suriçinde en mükemmel kebabı yapan bir kaç yerden biridir. öğlen mesai aralarında yer bulmanız çok zordur. kemikli kebabı meşhurdur.
  • kebabın yanında meze olarak getirilen ve herhangi bir ücret talep edilmeyen yiyeceklerin istanbul sınırları içerisindeki perakende satış fiyatı, onur ocakbaşında 2 kişinin ödeyeceği toplam hesabın yaklaşık 2 katı düzeyindedir.
  • vejetaryen 2 arkadaşa istediğimiz 4 patlıcan için bizden 20 tl para alan üstelik utanmadan vejetaryen menü diye bir yalan uyduran ,parayı kazanmaya başlayınca zıçan mekan
  • diyarbakırın en güzel kebap lokantalarından biridir. yıllardır oraya gitmemden ve mekanın sahibi vedat onur un babamın çocukluk arkadaşı olmasından dolayı aileden biriymişim gibi karşılanıyorum her zaman. şef bayram abinin güler yüzü mekana enerji saçıyor :) yemekten önce gelen mezeler, özel ekmekleri vs. türkiyede belki de bulamayacağınız çokluktadır ve ücretsizdir. bunlarla bile doyabilirsiniz. (tekirdağda 1 tabak salataya 8 tl almışlardı)

gerek konumu gerekse yemekleriyle diyarbakırın en güzel mekanlarından biridir
  • mezeleri ile insanı mest eden, kemikli kuşbaşı ile nirvanaya ulaştıran diyarbakır'ın en iyi kebapçısı. dışaradan gelip burada yemek yedikten sonra memnun olmayanı görmedim. yaptıkları ezmeyi türkiye'nin hiçbir yerinde yemedim. bozmadan devam etsinler.
  • bu futbolcu kim diye başlığa girdim meğer mekanmış :(
  • diyarbakır’ı ziyaret edecekseniz bu tip bilinen yerler yerine daha salaş mekânları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. ünlü olduktan sonra şirazesi kayan ciğercilerden yalnızca biri. bir diğeri (bkz: umut ciğercisi)
hesabın var mı? giriş yap