şükela:  tümü | bugün
  • sempatik ,başarılı ve çok fazla kadın hastası olacağını tahmin ettiğim doktor. uzun zamandır bir psikiyatrist arayışım vardı, armut'tan bir kaç tane bulup ziyaret etmişimdir. doğru doktoru bulmak biraz da şans işi mi ne saçma sapan terapilerle vakit ve nakit kaybetmeme sebep oldular. artık doktor falan aramam derken bi arkadaşımın ısrarı üzerine nişantaşı'nda daha önce hiç görmediğim tasarımda bi klinikte buldum kendimi. evren yasaları kendisinden razı olsun, hiç olayı uzatmadan seans seans süründürmeden beni resmen formatladı adam. kendisini biraz araştırınca üniversitede de hoca olduğunu öğrendim, şanslı veletler. travma alanında uzmanmış, bağımlılıklar, sosyal projeler, seminerler falan adamı deşelerken bir de motorcu olduğunu öğrendim hepten kanım kaynadı. neyse bu arada uyku sorununun başka zımbırtılara bağlı olduğunu öğrenip, ilaç kullanmadan üç haftanın sonunda dipçik gibi beynimle vedalaştık kendisiyle. kafa işlerinde doğru doktoru arayanlara umarım benim de ufak bi faydam dokunur.
  • ilaçlar falan bir yana, crohn konusunda haricen ben neler yapabilirim diye kafa yorarken yolumun kesiştiği psikiyatrist oldu. şu işin aile dizilimi neymiş, annemden babamdan getirdiğim hangi travmam yüzünden bir türlü iyileşemiyorum diye uzun zamandır aklımdaydı bir uzman yardımı almak. şimdilik konuya ufak ufak girip, çevremin deyimiyle "tahta kaşıktan hallice" olan spiritüelliğimi fazla zorlamadan stres yönetimi eğitimleriyle başladık. otoimmün hastalıklar ve psikoloji ilgisi üst boyutta biliyorum, ancak sanırım ben birebir deneyimlenmeden ikna olmayacağım. faydasını gördükçe buraları güncelleyeceğim, şimdilik size incelemelik linki -instagram diliyle- şuraya bırakıyorum.