şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde sürekli onur özbizerdik'in yine serbest bırakıldı, onur özbizerdik'in yine serbest bırakıldı haberlerini okuyorum. son olarak adana, trabzon kırması bu suç makinası arkadaş suç karnesine yeni bir vukuat eklemiş. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29409145.asp
    bu adamı kim, hangi yasaya göre, neye dayanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmış cidden merak ediyorum. hukukçu arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim. eğer hukuk sistemimizde böyle boşluklar varsa benimde şiddetle dövmek istediğim birkaç kişi var.
  • artık tarafımca (bkz: cem uzana hapis şoku) niteliğinde karşılık bulan gelişmedir.

kanunlar sadece güçsüzlere karşı anlaşılan.
  • sevgilisinin polise verdiği ifadeye göre son serbest bırakılışının kendisine maliyeti 400.000 usd imiş.
    inanmak istemiyor insan ama bilemedim.
  • aleni 400 bin dolara serbest kalıyorum demiş, ben savcı olsam bunu ihbar kabul eder hemen inceleme başlatırdım.
    ama burası muz cumhuriyeti olduğu için böyle birşey olmaz.
    hatta bir dahaki sefere 400 bin usd dan indirim bile yaparlar.
  • arkadaş çok merak ettiğim konu hakkında bir başlık açmış, tebrik ediyor ve bilgi almak istiyorum.

bu vatandaş son 6 ayda en az 3 kişiyi vurdu, bacaklarına sıkıyor genelde, şimdi bu adam profesyonelce bilerek sıktığı bir yermi var ? yoksa dan diyo bacağından vuruyomu ?

girmesi çıkması bir oluyor bu adamın ki genelde vurduğu anlar hep kamera kayıtlarında. nedir arkadaşlar bu işin özü ?

açık söyleyeyim vurulucak çok adam var, vurucak değilim ama eğer yırtması kolaysa bu kadar bir oturup düşünürüm amk.
  • biraz kahve muhabbeti olacak ama gaziantep'te bir tepsi baklava çalan çocuklara verilen 9 yıl hapis cezası aklıma geliyor, onur özbizerdik gibi adamlara uygulanan özel hukuk tarifeleri aklıma geliyor sikerim böyle hukuk devletini diyorum.
  • allah rızası için bir bakınız veren sözlükçü kardeşiniz ben olayım: (bkz: onur özbizerdik)
  • bu herif özellikle kameraların olduğu yerlerde sadece yaralama amacıyla ateş ediyor. ha adam öldürmüş müdür bilmem ama emin olduğum birşey var ki o da o alemlerde herşeyden önemli olanın namının yürümesi, isminin olmasıdır. gelecekte bu biraz daha palazlandığında kimse dokunmasın diye şimdiden yol yapıyor da olabilir. bak ne psikopatım, durduk yere çekip adam vurabiliyorum demek için, millet de bundan korksun diye show amaçlı yapıyor bu.

iyi, yapsın şovunu da, arkadaş neden bir hukuk adamı kakıp demiyor ki, -bu herif bugün bunları yapıyor, yarın azacak, potansiyel suçlu bu, salmayalım, ceza verelim-. yarın öbür gün tek şanssızlığı bu herifin yakınında olmak olan biri bunun tarafından show uğruna vurulursa, yaralanırsa, ölürse ne olacak? can güvenliğimiz ne olacak?
  • kıza yeni kimlik verilip annesiyle yurtdışına yollanmalı. bu psikopat o kızı yaşatmaz. yazık olmuş.