şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugünkü yaz okulu sınavında, gözetmen bulamayınca okuldaki çalışanlardan birini sınıfa getirip gözetmen niyetine kullanan, bu vesileyle çok değişik görüntülerin yaşanmasına sebebiyet veren ankara siyasalda istatistik hocası.
  • siyasalin en kotu hocalarindan birisi.
  • kapıyı çalmayan öğrenciye "knock knock diye bi şey var yaneee" diyen siyasal hocası.
  • devşirme hocalardan. her özelliği bunu belli eder.
    sanayi iktisadı dersinin vizesinde 25 soruda 8 teorik yanlış yapmış, bunları tek tek bulan öğrencilere kızıp finalde daha zor soracağını söylemiştir. üstelik yanlış olduğunu bildiği bir soruyu slayttan hızla geçmiş, öğrencilerin uyarısı üzerine " ha ha yutturamadık" demiştir. 3. sınıf 2. dönemde sekiz saat derse gelir. bu dönem için erasmus şiddetle tavsiye edilir.

gg uyarısı:
    devşirme hakaret anlamı taşımayıp, lisans eğitimi mülkiyede olmayan hocalara denir. mülkiye jargonlarındandır.
  • birçok gence ilham kaynağı olmuş profesör.kendisinin dersine giren ve profesör olduğunu öğrenen bazı öğrencileri, profesör olmanın o kadar da zor olmadığını düşünmeye başlıyor ve lisansı bitirdikten sonra yüksek lisansa başvuruyor.ders anlatamasa da "bakın ben profesörüm, siz de olabilirsiniz" diyerek bir katkı yapıyor mülkiyelilere.
  • olabilecek, düşünülebilecek, tasarlanabilecek, tahayyül edilebilecek en kötü profesördür kendisi. akademiyle uzaktan yakından alakası yoktur. mülkiyeyi "business school", mülkiyenin mavi camlarını da plaza camı sanmaktadır. celal göle'nin babasının malı gibi gördüğü mülkiye'ye sokuşturduğu "ihracat fazlası"dır.

ps: an itibariyle mülkiye iktisat bölümü başkanlığına seçilmiştir. mülkiye'nin tansu çiller'i olmaya adım adım yaklaşmaktadır.

ps 2: rektörlüğe de aday olmuş. vay anam vay. ne hallere düştük. gerçi ibiş'in yaptığı kadar yapar herhalde.
  • bu yılki istatistik 2 dersinde havva ismini havuç diye okuyup kendine güldüren, yoklama listesinde kız olmama rağmen yüzüme bakıp kadir sen olamazsın herhalde diyen zat-ı muhterem. ama geçenlerde ameleliğim tuttu, kapıyı açamadım, kibarca kapıyı açtı:o sevsem mi sevmesem mi bilemedim doğrusu...
  • mülkiyenin sevecen hocası. master derslerinde çok yardımını gördüm ve görmeye devam ediyorum. devşirme hocalardan olsada , bilgisinin sağlamlığı su götürmez bir gerçek.
  • bugun yapılan rektörlük seçimlerini 1658 geçerli oyun 19'unu alarak beşinci sırada tamamlamıştır.

sanıyorum kendisi standart sapma, ortalama, varyans (belki de aynı anlama gelen terimleri farklı şeyler söyler gibi kullandim, bilmiyorum) hesabına girişecektir. oturup ben yapmak isterdim ama maalesef yapamıyorum. çünkü mulkiye tullabi olarak kendisinden istatistik namına bir şey ogrenemedik.ogrendim diyen bir elin parmagini geçmez. toplam populasyon 400'se bu arkadaslar şu araliktadir: 1 <x <6. yani istatistiksel olarak anlamsizdir.

gecen secimlerde gazi rektörü beşinci sıradan atanmıştı. bizde neden olmasın?

doğaya pozitif enerji saliyorum...
  • mülkiye'de istatistik dersi veren "profesör".
    kendisiyle ortalama 5 dakika konuşursanız,kariyer yapmanın o kadar da zor olmadığını anlarsınız.
    ayrıca beni akademik kariyer yapmaya teşvik etmiş kişidir kendisi.akademiyi böyle insanların eline bırakmamak gerek.