şükela:  tümü | bugün
 • başbakanı protesto edeceği öngörülerek gözaltına alınan trompet sanatçısı.
  http://www.eksisozluk.com/…ılışta sanatçıya gözaltı
 • 1925 model mussolini tipi faşizme geçiş aşamalarının kurbanlarından trompet sanatçısı. yine de ucuz kurtulmuş. trompet borusunun içinde ev yapımı el bombası bulunmadığına dua etsin.

  "başbakan tayyip erdoğan’ın da katıldığı trt okul televizyonu’nun açılış galasında polis, “ihbar var” diyerek trompet sanatçısı onurcan çağatay’ı (24) gözaltına aldı.

  açılışta eskişehir anadolu senfoni orkestrası üyesi olarak trompet çalmak için stüdyoya gelen sanatçı, 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. onurcan çağatay, açılışa katılmak üzere orkestra arkadaşlarıyla 30 ocak’ta ankara’ya geldi. birlikte prova yapan orkestra elemanları, açılış günü olan 31 ocak’ta meb şûra salonu’na gitti. erdoğan da katıldığı tören için polis sıkı önlem aldı. çağatay’ın da içinde bulunduğu sanatçıları taşıyan otobüs, 17.40 sıralarında meb girişinde durduruldu. otobüsün içinde bulunan sanatçıların kimlikleri kontrol edildi ve arama yapıldı. bu sırada polis, “hakkınızda ihbar var” diyerek, çağatay’ı terörle mücadele şubesi’ne götürdü. 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakılan çağatay, başına gelenleri şöyle anlattı: “kültür bakanlığı’nın katkılarıyla birçok ülkede yarışmalara katıldım. abd’de dünya 2’ncisi, türkiye’de 3’üncü oldum. bunların yanı sıra birçok ödül aldım. beni gözaltına aldıklarında polis, sınıf arkadaşımın ihbar ettiğini söyledi, ama ben öğrenci değilim. ifade tutanağına yazılana göre hakkımdaki ihbar ‘11 22 33’ numaralı telefondan yapılmış. böyle bir numaranın olmadığını kendileri de biliyor. hiçbir sabıkam ve gözaltı olayım yok. 1 ay kadar önce türkiye gençlik birliği’ne (tgb) internet aracılığıyla üye oldum. başbakan tayyip erdoğan’ı protesto için erzurum’a gidenlerin arasındaydım. polis, erzurum’a giderken yaptığı uygulamalarda isimlerimizi kaydetmişti. beni gözaltına almaları sadece bu sebepten.”"

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…em/16932463.asp?gid=373)
 • türkiye gençlik birliği kültür sanat bürosu başkanı.

  yaptığı son işle ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz
 • 10 subat 1987 'de ankara'da dogdu.ilkogretimini mersin ileri ılkoğretim okulunda tamamlayan çağatay 2001-2002 öğretim yılında mersin üniversitesi devlet konservatuvarı trompet sınıfı lise bölümüne kabul edildi. 2003 yılından itibaren devlet solist sanatçısı erden bilgen ile çalışmalarına devam etti. 2006-2007 yılında çağatay, eskişehir anadolu üniversitesi devlet konservatuvarı trompet bölümüne geçiş yaptı ve 2010 yılı haziran ayında erden bilgen'in trompet sınıfından onur öğrencisi olarak mezun oldu.
  2005 yılı temmuz ayında başkent üniversitesinde organize edilen " 1. uluslararası trompet festivali " kapsamında düzenlenen " ulusal trompet yarışması " nda üçüncülük ödülü kazanmıştır
  2008 yılında a.b.d. 'de grand valley state university 'nin ev sahipliğini yaptığı "uluslararası trompet semineri " ne katılan çağatay, jüri uyeliginde dunyaca ünlü isimlerin bulunduğu "uluslararasi trompet yarismasinda " ikincilik ödülü kazanmistir.
  ayni zamanda, 2009 yılında “yamaha music foundation of europe” tarafından verilen genç yetenekler bursunu da almaya hak kazanmıştır.
  2010 yılı yazında avustralya'nin sydney şehrinde yapilan " ınternational trumpet guild " tarafindan duzenlenen buyuk festivalde, kültür bakanlığı’nın gorevlendirmesi ile , ülkemizi temsil ederek solo konser vermistir. bu konserde a.jolivet’nin trompet concertino’sunu seslendirmiştir. ayrica dahil olduğu turkish trumpet fanfare grubu ile sahne almistir.

  2011 yılında ise almanya'da, stuttgart musik hochschule '’yi kazanarak wolfgang bauer ile çalışmalarını sürdürmüştür.
  sanatçı 2013 yılından itibaren, çalışmalarına istanbul'da devam etmektedir.
  halen mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi’nde yükseklisans eğitimini sürdürmektedir.