• başbakanı protesto edeceği öngörülerek gözaltına alınan trompet sanatçısı.
    http://www.eksisozluk.com/…ılışta sanatçıya gözaltı
  • 1925 model mussolini tipi faşizme geçiş aşamalarının kurbanlarından trompet sanatçısı. yine de ucuz kurtulmuş. trompet borusunun içinde ev yapımı el bombası bulunmadığına dua etsin.

"başbakan tayyip erdoğan’ın da katıldığı trt okul televizyonu’nun açılış galasında polis, “ihbar var” diyerek trompet sanatçısı onurcan çağatay’ı (24) gözaltına aldı.

açılışta eskişehir anadolu senfoni orkestrası üyesi olarak trompet çalmak için stüdyoya gelen sanatçı, 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. onurcan çağatay, açılışa katılmak üzere orkestra arkadaşlarıyla 30 ocak’ta ankara’ya geldi. birlikte prova yapan orkestra elemanları, açılış günü olan 31 ocak’ta meb şûra salonu’na gitti. erdoğan da katıldığı tören için polis sıkı önlem aldı. çağatay’ın da içinde bulunduğu sanatçıları taşıyan otobüs, 17.40 sıralarında meb girişinde durduruldu. otobüsün içinde bulunan sanatçıların kimlikleri kontrol edildi ve arama yapıldı. bu sırada polis, “hakkınızda ihbar var” diyerek, çağatay’ı terörle mücadele şubesi’ne götürdü. 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakılan çağatay, başına gelenleri şöyle anlattı: “kültür bakanlığı’nın katkılarıyla birçok ülkede yarışmalara katıldım. abd’de dünya 2’ncisi, türkiye’de 3’üncü oldum. bunların yanı sıra birçok ödül aldım. beni gözaltına aldıklarında polis, sınıf arkadaşımın ihbar ettiğini söyledi, ama ben öğrenci değilim. ifade tutanağına yazılana göre hakkımdaki ihbar ‘11 22 33’ numaralı telefondan yapılmış. böyle bir numaranın olmadığını kendileri de biliyor. hiçbir sabıkam ve gözaltı olayım yok. 1 ay kadar önce türkiye gençlik birliği’ne (tgb) internet aracılığıyla üye oldum. başbakan tayyip erdoğan’ı protesto için erzurum’a gidenlerin arasındaydım. polis, erzurum’a giderken yaptığı uygulamalarda isimlerimizi kaydetmişti. beni gözaltına almaları sadece bu sebepten.”"

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…em/16932463.asp?gid=373)
  • sercan debelec ile beraber yaptıkları eserleri büyük bir keyifle dinlediğim trompet sanatçısı.
hesabın var mı? giriş yap