şükela:  tümü | bugün
 • levent gültekin'in ay sonu çıkacak yeni kitabı.
 • sipariş verebileceğim anı beklediğim kitap. okuduktan sonra yorumlarımı belirteceğim.
 • kim nerden onurlu çıkıyor sorusunu şu videonun 35:50. bölümünde cevaplamış levent gültekin.
 • hayatının ilk dönemindeki dinci halini, girdiği siyasal islam ortamlarını, kendine buralarda yer araken gezdiği tarikatları ve bu ortamların riyakarlıklarını son derece samimi ve sade bir dille anlatmış. ben daha önce içerden biri tarafından oralarda dönen olayları bu kadar net dinlemediğimden fazlaca şey öğrendim bu kısımlardan.

  sonra bu ortamlardaki gözlemleri, onu rahatsız eden şeyleri, eski dinci levent'ten şimdiki haline nasıl evrildiğini ortaya koymuş ve son kısımda da ülkenin kurtuluş reçetesi için önerilerinden bahsetmiş.

  son derece barışçıl ve sade bir dile sahip. önyargısız olarak okunmasını tavsiye ederim. bu tarz "onurlu çıkış"lar, davayı satmak, ihanet etmek değil, sorgulamak ve gelişmektir kanımca.

  edit: önyargısız okunmasını tavsiye etmemin sebebi bir sonraki entry'de net bir biçimde görülmektedir. ah bu kafalar ah.
 • levent gültekin'in, erbakan'ın yardım için toplanan paraları yurtdışında offshore şirketlerinde faiz batağında nasıl cukkaladığından, erdoğan'la olan münasebetlerinden bu illetlerden nasıl onurlu bir şekilde çıkış yapmaya çalıştığını anlattığı, bir günde okunulacak kitap.
  (kitabı okudum, akşamına halk tv'de kendisi 2 saatte özetledi üstüne bal kaymak oldu.)

  tam olarak neden demokrat olduğunu, karşılaştığı zorluklarla nasıl savaştığını isim vererek, detaylarıyla anlatmış.
  ben inanıyorum samimiyetine, hani istediğini alamadı, ondan döndü diyorlar ya adam göğsünü gere gere diyor ki bir tek şey istediysem, çıksınlar söylesinler, ki böyle birşey olsa elli kere ortalığa çıkardı diye düşünüyorum. adamı kovdurtmadıkları yer kalmamış ellerinde bir koz olsa bunu paylaşmazlar mı ?
 • sadece kendimi daha net vermek için, yarısını yarına ertelediğim kitap.
 • (bkz: proud exit) acil durumda onurlular buradan çıkmalı. net.