• kim oğlum bu adam? allah’ını kitabını seven biri açıklasın. türkiye’nin tam yarısını temsil eden partide “garanti köşe”lerde neden aynı yüzler dönüp duruyor? bu kadro dışında adam yok mu kocaman kitlede? liyakat liyakat diye zırlayan chp yönetimi partide belli bir süre geçirmiş olmak dışında ne buluyor bu adamda valla söyleyin lan. geçmişte bir olaya bir derde karışmamış, belediyecilik bilgisi, eğitimi olan duyarlı, atatürkçü tarafsız bir vatandaş bulamıyor muyuz da dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz?

adilsecim.net fiyaskosunda sandık tutanaklarını yüklemek için saatlerce uygulamaya girmeye çalışan arkadaşlar bu zatı çok iyi hatırlar. yok abi onun suçu değildi falan diye ajitasyon yapmaya gerek yok. onun suçu veya değildi, aynı şey akp’de olduğunda kelleler alınırken biz adama 2 seçim daha emanet edip sonra da o alanda hiç bir tecrübesi olmadığı halde belediye başkan adayı yapıyoruz. belediyeciliğin rezalet olduğu ve zaten kılpayı kazanılmış ataşehir bölgesinde nasıl bir tarihi başarısızlık yaşayacağımız bekleyip göreceğiz bakalım.
  • bir dönem kitapçıda çalışıyordum. yaşlı bir amca gelip bir kitabın elimizde olup olmadığını sordu. sisteme kitabın adını yazıp arattım. bir orangutanın bile yapabileceği bu iş için amca bana "bilgisayar mühendisi misin" diye sordu.

işte adıgüzel'i chp'de işe alan da muhtemelen bu amca gibi biri.
  • adamın ismini biliyorum ama tv izlemediğim için hiç suratını görmemiştim bugüne dek. sol framede görünce google görsellerden arattım. bu adamın tipine nasıl güvendiniz amk? adamın tipinde akplimsi bir duruş var. baksana gıdılara gıdıksal adıgüzel

bu adam kim diye fotosunu gösterseler iktidarı yalayıp mal mülk edinmiş tosunun biri derim.
  • olum bu adamin alamet-i farikasi nedir ben anlamiyorum. bunun yerine patates cuvali koysan bu kadar basarisiz olamazdi. adam surekli batiriyor israrla ve inatla gorevini basaramiyor. halen neden bu adamda israr ediyorsun ey chp? bunu kapinin onune koymak icin daha nasil bir musibet lazim?
  • haha garibim it'ciler hala tavsiye falan veriyor :) aws,ha,microservis... falan havada ucusuyor.

lan zaten 200bin sandik var 3 tane parti var.
    200bin satir ve 3 kolon sadece.

1997 sonrasi excel'in varsa tutarsin bunu, ne yazilimi amk :)
    deftere bile yazsan oluyor.
    yazilim mi ariyorsun? her ilceye bir telegram grubu kursan yeter.
    herkes foto atar 10 saniyede sayilir.

bak size secim verisinin kucuklugunu anlatayim.
    bim'in 10bin magazasi var, magaza basi 2 kasa desen, her saniye 20bin kasadan tonlarca veri geliyor.
    indirimini falan hesaplayip odemesini aliyor, bankaya gonderiyor cevap aliyor.
    sifir hata sifir gecikme.
    cunku bu sirketler hemserisini koymuyor kasa sisteminin basina.

muharrem 5 yildir "bana suikast yaptilar 50bin sandiktan veri alamadim" dedi.
    adama inanmadiniz.
    canan istanbul'u kazandi falan diye masallar uydurdunuz.
    bu secim niye istanbul'dan veri gelmedi kadro ayni degil miydi.

al simdi canan,onursal falan devam edersiniz hemsericilige.
  • bu herifin adini yillardir duyuyoruz, yok soyle teknoloji kil tuy bisiler anlatiyor. ya bence tam olarak koyunun bulunmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler) vakasi.

chpde herkes dinozor oldugundan bu arkadasta ortamin bilgisayardan anlayan tek adami olarak bu islere soyunmus.

bir software manager olarak buradan chpye sesleniyorum, size turkiyenin en iyi teknoloji sirketlerinden adamlari toparlayip, normal isimizden arta kalan zamanlarda en baba sistemi kurabiliriz. bu onursalin size abarttigi kadar zor isler degil bunlar. crud islemlerini de uzay gemisi yollayacak kod gibi lanse edecek bir durum yok. adam akilli iki platform icin uygulama, guzel bir servis altyapisi ve eslenik calisan sunucular, hepsi bu.hem bunun adini da bir daha anmaniza gerek kalmaz. bir dusunun derim.
  • suç sende değil, her seçimde sistemi sana emanet edip çöktüğünde şaşıran partinde.
  • adı ;onursal adıgüzel
    lakabı ; sandıktan veri alamayan sisko
    hobisi ; seçim geceleri sistemi çökerterek ilgiyi üzerinde toplamak
    sevdiği kitaplar ; siystem error ve not found 404
    en büyük korkusu ; düzenli veri akışı
  • bu adam nasıl milletvekili oldu, nasıl bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcısı yapıldı bilmiyorum. kendisi bize kk'nın attığı kazıklardan sadece 1 tanesi. seçimi eline yüzüne bulaştırdığı için kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.

bir uygulama yaptırdı(siparişle), dedi ki aa 'ya rakip olacak ve seçimi buradan takip edeceksiniz. tv'lere çıktı bas bas bağırdı reklamını yaptı biz de ona güvenip uygulamayı indirdik. sandığın başında açlıktan mideme kramp girdiği halde sayımı saatlerce bekledim ki listeler asıldığında fotoğrafını çekip bir an önce yollayalım diye. listeler asıldı uygulamayı açtık tutanak gönder özelliğini açtığımda (inanıyorum bunu herkes yaşamıştır) büyük şok yaşadık zira yaptırdığı uygulamanın kamera özelliği milyarlık telefonların cam gibi çeken kamerasının kalitesini öyle bir düşürüyordu ki çekilen fotoğraflarda hiçbir yazı belli olmuyordu. telefonun kendi kamerasıyla fotoğraf çekip atalım desen öyle bir özellik de koymamış adamlar. bu olayı yaşadığım esnada sanki birisi sırtıma hançeri saplamış gibi hissettim. resmen saatlerce sandığımızın başında boşa beklemişiz, yazıklar olsun.

bu ve bunun gibi insanlar chp 'nin içinde olduğu sürece bundan böyle yerel seçimlerde bile chp 'nin adaylarına oy falan yok.

son seçimle gelen edit: evet yıllar önce söylediğimden sonra gördük ki chp gram ilerleme kaydetmemiş ve bu vasıfsız, verilen işi ısrarla eline yüzüne bulaştıran, endüstri mühendisi adamla chp yoluna devam etmiştir. yaşananlara şaşırdım mı? inanın gram şaşırmadım hatta bekliyordum.

ben size bu başarısızlığın sebeplerinden birini de söyleyeyim. seçimden aylar önce chp den bu işlere bakan yetkili biriyle görüştüm seçimde tutanakları sisteme girebileceğimi ve bu konuda deneyimli olduğumu, gerekli nitelikleri taşıdığımı, sisteme gerçekten insan üstü bir hızda oyları girebileceğimi ve herhangi bir ücret de talep etmediğimi söyledim. eleman tamam dedi seni mutlaka veri girişine alıcaz aramamızı bekle. o esnada akrabamla karşılaştım o da sandık görevlisi olmak için gitmiş. o da bilgisayardan pek anlamadığını, klavyede yavaş olduğunu o yüzden sandık görevlisi olmak istediğini belirttiğini söyledi.

sonuç: ben yedek sandık görevlisi, akrabam veri girişi.

evet millet ittifakı ve chp gerçekten bir sürü insanı görevlendirdi hatta 500binden fazla ama bu insanların kaçı kalifiyeydi? onursal adıgüzel ve bu işlerle ilgilenen diğer çöpler yüzünden dün gece veri akışını takip edemedik.
  • kendisi kim biliyor musunuz? 2015'ten beri chp milletvekili. daha da önemlisi şubat 2018'den beri chp'nin bilgi teknolojilerinde başkan yardımcısı. yani muharrem ince'nin 5 senedir bas bas bağırdı "chp'den bana veri gelmedi." lafının arkasındaki aktör. aynı kişi 2023 seçimlerinde de mansur/ekrem ikilisiyle kemal kılıçdaroğlu ve yanındaki diğer isimlere veri aktaramadı. hemen seçimden sonraki gün görevden alınmış. 5 senedir ne yaptınız? 5 senedir bu isim ne yaptı? yapmamış bir şey işte. yalarsan yatarsın. seçim bitti hala daha veri sistemleri kapalı.
hesabın var mı? giriş yap