şükela:  tümü | bugün
 • adından da anlaşılacağı üzere opel astra'nın coupe versiyonu.

  tavan tasarımı ile gönderme yaptığı calibra'nın* da boşluğunu doldurmayı amaçlar. ama kanaatimce bunu becerememektedir. bunun nedeni, astra coupe'nin, astra'nın bir coupe türevi olmaktan pek ileri gidememekte oluşu olduğu kadar, calibra'nın özgün tasarımı, yapısı ve farklı bir model oluşudur. ayrıca calibra, vectra* platformu kullanılarak geliştirilmiş bir model olup, model konumlandırmasında da astra coupe'nin bir üst sınıfında yer almaktadır.

  güçleri 100 ila 190 hp arasında değişen motorlarla satılmaktadır. en güçlü versiyonu için; (bkz: opel astra coupe turbo)
 • 2. ono yarışmasının eray tarafından kazanılan ödülü
  bertone tasarımıdır
 • arabam hem uzun olsun, hem tek kapili olsun, guclu olsun, ayni zamanda da konforlu olsun diyenler icin yapildigina inandigim bir model. ayrica bal rengi, modeli daha iyi gosteriyor. arabasina askla baglananlar icin eskiyi unutturabilecek yeni bir ask.
 • bal rengi olanına açık renk 5 kollu çelik cant ve ince lastik takıldığında gerçekten de şahane oluyor*.
 • avrupa'da 125 hp'lik 2,2 dti modeli de bulunan otomobil...
 • 2003 yilinda uretimi durmu$ araba ce$idi. $u anda piyasada sadece ikinci eli bulunuyor. dashboard cok siradan, gostergeler iyi olsa da direksiyon 3-5 ve orta konsol 8-10 senelik corsalarda neyse gene o.
  gene de iyi bir niccio bertone tasarimi.
 • opel astra'nın ilk ve tek coupe formlu üretilmiş modelidir. öncesinde ve sonrasındaki modeller, hatchback 3 kapı olarak çıkarken, astra g kasa'da general motors'un kararı üzerine bertone firmasına tasarlatılıp coupe formundaki astra üretime sokulmuştur. türkiye'ye dört motor seçeneği ile gelmiş olup bunlar 1.6, 1.8, 2.2 atmosferik ve 2.0 turbo'dur. avrupa'da ekstradan 2.2 dizel 125 hp seçeneği de sunulmasına rağmen ülkemize sadece manuel şanzuman ile ithal edilmiş bu araç, avrupa'da 2.2 benzinli motorla tam otomatik tork konvertörlü şanzıman ile de satılmıştır.
  asıl olarak opel calibra adlı modelin yerini doldurmak için ortaya çıkarılmasına rağmen atası calibra’nın, 4x4 seçeneği, daha güçlü motor seçenekleri ve astra'nın c sınıfı platformunun aksine d sınıfı vectra platformuna sahip olmasından dolayı astra coupe hiç bir zaman yerini dolduramamıştır. bunlara rağmen hala tasarımı ile kendine baktırır, direksiz kapıları da gayet güzel bir görünüm sunmaktadır.
  (bkz: astra gsi)
  (bkz: astra gtc)