şükela:  tümü | bugün
 • iki gömlek büyük turbo + yazılım * ile 200hp~ kadar güç alabilen insanlara şahit olmamı sağlamış araç modelidir. yakıt beynine mazot yürümesi kronik sorunu ile hemen hemen tüm opel corsa c sahiplerini çıkmacılarla muhattap etmiştir.

  sanayi sanayi gezmek istemiyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim.
 • 1.7 dti versiyonu ilk arabamdı. bu arabaların kronik sorunu yakıt pompa beyni arızasıdır. yolda giderken bir anda beliriverir ve araç yakıt almamaya başlar. 4 bin tl sıfırı idi. tamir de ediıyorlar ama ben o dönem izmir de bulamamıştım. istanbul'da belki sağlam bir usta bulunur.
 • zonguldak-akçakoca arası mesafeyi (yaklaşık 170km, benzin 6.30) ortalama 100 km hızla, klima açıkken 17 lt benzin tüketerek gezmemi sağlamış opel modeli..

  araç dezavantajları; 2001 model, 236 bin km, 4 yetişkin, patlak egzoz, kışlık lastik.. daha ne olsun!
 • direksiyon kutusu
  komple ön takım
  gazlı 4 amortisör + kule ve takozları
  fren diskleri ve elfreni + balatalar
  tüm motor takozları
  tüm tekerlek bilyaları
  arka dingil takozu
  şanzıman yağı
  full periyodik bakım ve hatırlamadığım incik cincik parçalar için nisan ayında 3.600 tl ödeyerek, 600 tl işçilik verip yoluma devam ettiğim araç.

  not: 20 bin tl verip alabileceğiniz en iyi araba bence
 • ege turu'nda 5 depo benzini içen canavar. 3.5 devir çevirdiğinde 100 km hızla beraber tahmini 7-8 lt arası tüketti. klimayı yokuşta kapatmak gerek, marmaris-ula yokuşunda 2. vites çektiğim bile oldu.
 • orjinal lastik ebatlarında taban genişliği (175 cm ve jant birimi 5.5 inç) sebebiyle pelikan gibi duran hatch.

  salonun ortasında motorun üst kapağı yamuk subaplarıyla birlikte duruyor. 4 silindir kolu bulursam güzel bir sehpa yaparım düşüncesiyle saklıyorum.

  neden yamulduğundan da bahsedeyim; üst devirlerde motordan cızırtı sesi geliyordu. kısa uğraşlar sonucu trigerin kapağına sürttüğünü gördüm, kastırarak kapağı yerine oturttum. meğer kapağın içine doğru eğilen kapak parçası trigeri yarım cm kalana kadar yontmuş. bu 2. triger/subap faciasıydı!

  ilk facia ise yılların beceriksiz ustası triger gergisini öyle bir sıkmış ki gergiyi bozmuş. o da bursadan gemliğe inen bayırda yüksek devir sebebiyle trigeri yerinden atmasıyla sonuçlandı ve bütün tatilimi zehir etti.

  uzun lafın kısası, derdi olan arabasını satmaz. ben zor adam ettim mesela, 3e 5e bakmadan ağır bakımları yetkili servisinden yaptırın.
 • bir alamanci 60 beygirlik versiyonuyla gazlamis videosu vardi, kerata gayet iyi gidiyor.