şükela:  tümü | bugün
  • görevlerini ve yetkilerini merak ettiğim kurum. eskiden taso ya da futbolcu kartlarını kapış yapardık. anladığım kadarıyla yaklaşık bu minvalde bir misyonları var. "ben dağıtıyorum, gerisine karışmam" gibi.

(bkz: gürses opel rezaleti)

--- spoiler ---

konu opel türkiye'ye iletilmiş akabinde şikayet dosyası açılmıştır. opel türkiye yetkilisi beni sık sık arayarak anlaşmaya vardınız mı diye sordu ve ben de en son taahhüt ettiklerini yazılı beyan yani sözleşme ile zabıt altına alırlar ise kabul edeceğim ama herşeyin fiyatı ve süreci açık ve net şekilde yazılmalı dedim. opel türkiye durumu bayiye ilettiğini söyledi. bayi de beni arayarak böyle bir sözleşme yapmayacaklarını genel kurullarının bunu kabul etmediğini zaten iş emri açacaklarını söyledi ben de reddettim. bunu da opel türkiye'ye söyledim artık dava etmekten başka çarem olmadığını güvenmediğimi söyledim ve opel türkiye bana magduriyetimin giderilmesi için anlaşma durumunda, taahhüt edilenlerin yapımını takip edeceklerini söyledi, anlaşmaz da dava yoluna gider isem şikayet dosyasını kapatacağını ilettiler.

--- spoiler ---
  • uzak durulası, rezilliklere imza atan kurum.

(bkz: gürses opel rezaleti)
    (bkz: opel türkiye'nin gürses opel rezaletine cevabı)
  • şu an yapmaları gereken tam olarak şu.. hemen yarın 1 adet opel astra full paket ve 1 adet opel insignia full paket araca kurdele bağlayıp gürses opel rezaleti mevzusunda mağdur olan 2 tarafa bu araçları bir basın toplantısında özürler eşliğinde takdim edecekler. ardından merak etmeyin biz ilgili firma hakkında gerekeni fazlasıyla yapacağız diyerek olayı kapatacaklar. kısa süre sonra da "ilgili firma ile olan anlaşmamızı iptal ettik" diye açıklama yapıp bozulan imajı toparlayacaklar..
    bunu yapmadıkları halde satışları en az %10 düşecektir türkiye'de..