şükela:  tümü | bugün
  • hayatım boyunca opel araba satın almamış biri olarak, ne kadar doğru bir iş yaptığımı şu (bkz: gürses opel rezaleti) olayından sonra tescilledim. ve hep beraber satış sonrası destek , servis ağı , müşteri memnuniyeti gibi konulara verdikleri önemi gördük.
    neden tercih etmediğime gelecek olursak; fiyat/performans , ikinci el değeri , rakip marka fiyat karşılaştırmaları nedeniyle opel araç satın almadım . tercihimi genel olarak volkswagen ya da audi'den yana kullandım , 2 yıl sonra aracımı yenilemek istediğimde ,bazen kâr ettim .bazen de aldığım fiyatın biraz altında sattım . bu da euro kur farkı veya ikinci el hareketliliğiyle ilgili. daha da önemlisi gittiğim servislerde bir sorunla karşılaşmadım . (çok şükür)
    not : ikinci araç olarak kullandığım, 2014 yılında 56.300tl 'ye aldığım (faturalı)volkswagen jetta 1.2 tsi a/t yine aynı paraya satıyorum . ilgilenenler yeşillendirebilir .
  • opel astra kullanıcısı olarak opel yerine yine bir alman otomobili tercih ederim.fiyat aralığından dolayi golf yada octavia olurdu herhalde.
  • segment olarak ve fiyat olarakta bakmak gereken bir durum.