şükela:  tümü | bugün
 • slogani "your guide to free educational media" olan, bunyesinde online dersler, sesli kitaplar ve beles ders kitaplari barindiran yararli organizasyon.

  linkini de vereyim: http://www.openculture.com/
 • bu hizmeti kullanabilmek için ingilizce öğrenmek mi daha kolay yoksa türkçesinin çıkmasını beklemek mi bilemedim. en kolayı gerizekalı olarak kalmak heralde.
 • değişik konularda ilginç öğretici içerikler sunan bir web sayfası. arada bir göz atmakta fayda var.

  http://www.openculture.com/
 • twitterdan takip ediyorum,tweetlerine,linklerine doyamıyorum.inanılmaz güzel bir site.stumbleupon,openculture ve pinterest.ne sevdik bir üçlü bu allahım!
 • eğitim, bilim, sağlık, müzik, felsefe ve diğer alanlarda bilgilendirici, eğlenceli video linkleri bulunan site. internet başında haybeden geçen zamanın anlamlı işler için kullanılmasını sağlayan güzel oluşum. dimağ açıyor, ufuk genişletiyor netekim. şimdiye kadar stephen fry'ın bipolar bozukluk hakkındaki belgeseli (ki kendisi de bu dertten muzdarip), metal a headbanger's journey ve freddie mercury'nin hayatını onu eden belgesel kişisel olarak en keyifle izlediğim paylaşımlar oldu.
 • farklı disiplinlerden, dünyanın birçok seçkin üniversitesinden, (bkz: oxford, yale, stanford, mit, berkeley, ...) 500 civarında dersin, notları, powerpoint sunumları, video derslerini youtube, itunes, googlevideo, web sitesi gibi farklı kaynaklardan derleyip toplayıp tek bir kaynaktan sunan pek faydalı web sitesi.

  umarım ilerleyen zamanda o 500 artar da artar, 5.000, 50.000, 500.000 diye katlanır gider.

  bir diğer benzeri için:
  (bkz: http://lecturefox.com/)

  tam linke ihtiyacı olabilecekler için :

  http://www.openculture.com/freeonlinecourses
 • über olay. dil öğrenmeye çabalayanlar da mutlaka şuraya bir baksın.

  http://www.openculture.com/freelanguagelessons
 • son zamanların en işe yarayan online kaynağı.
 • facebook sayfalarında kadir mısıroğlu'na bir yanıt gibi shakespeare ile ilgili şu paylaşımı yapmış olan internet sitesi.
 • twitter’daki @openculture hesabı üzerinden yıllardır takip ettiğim şahane bilgi kaynağı.
  gerçi son sekiz yıldır duymayan görmeyen kalmamıştır muhtemelen ama bir kere daha anlatayım:
  edebiyattan müziğe sinemadan bilime kadar her şey var burada. özellikle de ana akım medyada pek yer almayacak marjinal konuları, alternatif kültürün çarpıcı detaylarını merak edenler açısından tam bir altın madeni.

  sadece son birkaç saat içerisinde paylaştıkları içeriklere birkaç örnek vereyim, başka söze gerek yok:
  - jack kerouac’ın “yolda” romanındaki otostop yolculuğunun rotasını gösteren ve bizzat kendi eliyle çizdiği harita.
  - bob dylan ve van morrison’ın 1989’da atina’da karşılıklı oturup akustik gitarla jam session tadında takılmasının videosu.
  - aldous huxley’nin son anlarına tanıklık eden eşi, bir video röportajda o günü anlatıyor.
  - ludwig wittgenstein’ın arada sırada norveç’te inzivaya çekildiği kulübeyi bulmaya çalışan bir kadının yolculuk videosu.
  - bu böyle gidiyor…