• ali ihsan varol'un reklam yüzü olduğu online ingilizce eğitim sitesi. bu firmaya para bayılmadan önce bir araştırayım dedim,ne kadar ödenir,şikayeti olan ya da memnun olan varmıdır diye ancak bulamadım pek bir şey. bari ben hazır deniyorken sizi bilgilendirmek isterim. yıllık 1500 tl gibi bir ücret ödeyip eğitimlerinize başlıyorsunuz. ben eğlenceli buldum bu işi. cep telefonunuzda da kullanılabildiğinden her boş anınızı değerlendirebilmeniz bir avantaj. 7/24 her 30 dakikada bir canlı (ses bağlantısı) dersler mevcut. istediğiniz kadar katılabiliyorsunuz. bu canlı dersler yabancı bir öğretmen ve birkaç öğrenci eşliğinde konuşma geliştirme ve zaman zaman cümlelerinizdeki hata düzeltmelerini içeriyor. onun dışında geri kalan zamanda kendi başınızasınız. takıldığınız yerde "öğretmene soru sor " sekmesi mevcut ancak beni düşündüren nokta da bu ingilizce bilmeden nasıl soracaksınız. bu sistemin dezavantajlarından biri,başlangıç seviyesindeki öğrenciler için biraz sorun yaratacaktır diye düşünüyorum. 14 günlük deneme süresi var beğenmezseniz para iadesi yapıyorlar(mış). ingilizcesini geliştirmek isteyenlere tavsiye edilir ancak başlangış seviyesindekiler için bir şey diyemiyorum.başka deneyimleyen konuya ek yaparsa meraklısına faydamız olabilir.
 • bir ara önkayıt yaptırıp telefonda görüşmüştüm. konuştuğum kadın aksanlı bir türkçeyle bana amerika'dan aradığından, merkezlerinin amerika'da olduğundan falan bahsetmişti. benden 1 senelik peşin ödeme istedi ve bunun için kart bilgilerimi almaya çalıştı, 14 gün içinde cayma hakkımı kullanabileceğimi söyledi. ben de o zaman sadece 14 günlük ödeme yapayım nasıl olsa memnun kalırsam devam ederim, size o zaman ödeme yaparım dedim ama kabul etmedi, ben de kıllandım ve kapattım.
 • siteyi inceliyorum. başlayın kısmına geliyorsun. bütün bilgilerini istiyor mail ve telefon giriyorsun. ama başlayabiliyor musun ? hayır. profilini oluşturma soruları var. onları da girince başlayabileceksin yazıyor cevaplıyorsun. peki bu sefer başlayabiliyor musun? maalesef yine hayır. bilgilerini verdiğinle kalıyorsun ortada. seni arayacaklarmış. verdiğin bilgiler de gizliymiş. siteyi geziyorsun ama hiç bir fikir edinemeden kıçına baka baka geldiğin gibi ayrılıyorsun. gerçekten bravo. harika bi ilk izlenim uyandırdınız bende.
 • ingilizce sitesinden form doldurabiliyorsunuz, onlar size geri dönüş yapıyor sanırım. bakalım, doldurdum bekliyorum.
 • 7 günlük ücretsiz paketi kullanmadan para vermemenizi öneririm. bu denemeyi de sanal kartınızla yapın. kredi kartı ekstrenizde 5 bin küsür tl lik bir tutar görmek üzücü olabilir. benim deneyimime gelirsek yogunluktan dolayı özel ders bulamadım. 30 dakika sonra tekrar deneyiniz mesajı verdi. derse girebilmek için hoca bulamadık hadi ileri tarih randevu alalım desen o da yok veya ben bulamadım. bana oldukça acemi bir hava verdi. derslere girebilmeniz için bazı basit görevler istiyorlar. bu görevlerden kazandığınız kredilerle grup veya özel derse girebiliyorsunuz. english centralın native hocalarımız var versiyonu gibi düşünebilirsiniz fakat şu an sitede hoca yok.
 • yukarıda önce ücretsiz paketi kullanın diyen arkadaşa teşekkür ederim. internette yorum okumanın yararları arkadaşlar. kesinlikle ücretsiz paketi denemeden kaydolmayın ana değer önerisi olan özel ders veya canlı ders olayını ben hiç kullanamadım. zoom indir diyorlar yok bilgine ulaşamadım diyorlar zırva zırva.
 • yaklaşık 2 ay önce kayıt olduğum ve kullanmakta olduğum platform. kendisi hakkında düşüncelerim genel olarak olumlu. paket seçimlerinde kesinlikle sınırsız paket seçilmeli. bu paket sayesinde istediğiniz kadar sayıda özel derse girebiliyorsunuz. ders kayıtları her saat için 20 geçe ve 50 başlıyor. bu saatlere dikkat ederseniz kolaylıkla özel ders bulabiliyorsunuz. henüz bulamadığım olmadı. 20 geçe kayıt olduğunuz ders 30 geçe başlıyor ve 20 dakika sürüyor. yani biter bitmez bir derse daha kayıt olarak sınırsız sayıda pratik yapabilirsiniz. bu uygulaması sayesinde cambly gibi türevlerinden çok daha uyguna geliyor. geleneksel ders ve günlük konuşma kısımlarını sevmedim ve kullanmaya gerek duymuyorum. dediğim gibi sınırsız paket önemli. ben sınırsız paketi 6 ay için 4200 lira gibi bir tutara almıştım ve aynısından 1 adet de eşime hediye etmişlerdi. yani fiyat olarak gerçekten türevlerine göre çok çok uygun. kasım ayına özel indirim olduğu söylenmişti. mayıs ayında yenileme döneminde nasıl bir fiyat çıkaracaklarını ayrıca merak ediyorum. özel derste normalde ünite üzerinden ilerleniyor fakat sadece konuşmak istiyorum dediğinizde de kabul ediliyor.

  kayıt olduktan sonra bir deneme sınavına giriyorsunuz. burada belirlenen 8 seviyeden birine yerleşiyorsunuz. bu seviyelere göre canlı ders, ünite ve alıştırma konularınız belirleniyor. sadece konuşma pratiği yapmak istiyorsanız seviyenin çok önemli olduğunu düşünmüyorum. fakat gramer de öğrenmek istiyorsanız seviye atlamak gerçekten uzun sürüyor. 12 adet canlı ders yapmak, 15 ünite bitirmek(her ünite içinde 15-20 arası ders var.) ve 7 saat alıştırma yapmanız gerekiyor. bu kısımları biraz sıkıcı ama belirttiğim gibi sadece özel ders için istiyorsanız bunlara gerek yok. tüm üyeliğiniz boyunca aynı seviyede kalabilirsiniz.

  hocaları genel olarak meksika'ya yerleşmiş anadili ingilizce olan kişiler oluyor. kötü diyebileceğim bir hocaya denk gelmedim fakat hoca seçimi mümkün değil. o anda size kim atanırsa onla konuşuyorsunuz. bunun da bence iyi yanı bir insanın sesine ya da konuşma tarzına bağlı kalmadan istediğiniz kadar pratik yapabilmek.

  biraz reklam entrysi gibi oldu ama gerçekten değil, ödeme yaptığım faturamı ibraz edebilirim. sorusu olan varsa ayrıca yardımcı da olabilirim.
 • english ninjasın haklarını devraldıklarını ve daha önceden burada bir hesabım olduğu için bana özel indirim yapacaklarını ilettiler. 2 kişilik üyeliği 1 yıl boyunca 7200 tl gibi gayet uygun bir rakamdan sundular.

  açıkçası ilgimi çekti fakat oturum açamıyorum kendi mail adresimle, bana mail geldi hatta ödeme yapabilmem için de mail attılar ama sanki hesabım yok gibi. hesap da açamadım. biraz daha kurcalıyayım olmazsa telefondan ulaşacağım tekrar. 2022 kişisel gelişim senem olsun istiyorum, umarım her şey düzgün olur ve üye olabiliriz. önce deneme yapmak istiyorum ama, ingilizcem bir hayli zayıf açıkası ne kadar işe yarar bilemiyorum.

  edit : telefon üzerinden ararsanız 3 günlük deneme süresi veriyorlar. bir deneyin derim, muadillerine göre çok çok ucuz gibi henüz az önce ders bitirdim. amerikalı eğitmenler var dediler ama ilk bağlanışımda afrikalı eğitmen geldi tabii. aksan farkı oluyor elbet ama çok da takılmaya gerek yok sanırım.
  edit: soran suserler oluyor, o zaman satın almadım arkadaşlar. evet malım.
 • işim gereği open english'i deneme fırsatım oldu. şimdi bu platformu merak edenler ve kullanmayı düşünenler için platform deneyimimi aktaracağım.

  öncelikle open english nedir ile başlayalım. open english basitçe online ingilizce kursu. abonelik sistemiyle çalışıyorlar. üye oluyorsun, 6 aylık ve 12 aylık seçenekleri var, sonra programı bilgisayarına ya da akıllı cihazına kurup ingilizce öğreniyorsun.

  şirketin orijini latin amerika, sonradan merkezi miami'ye taşınmış. o civarlarda da bayağı ünlü bir şirket. 2006'dan beri yıldır bu işi yapıyorlar wikipedia verilerine göre.

  neyse efenim, kurumumuz üzerinden b2b ile kendilerinden paket satın alımı yaptık. ingilizce bilmeyen elemanlarımızın gelişmesi konusunda kendilerine güvendik. bakalım, elemanlarımız ne derece öğrenecek? 1 ay sonra burayı editlerim.
  edit: platformda günde 1 saat geçiren elemanlarımızın ingilizce becerileri inanılmaz gelişti. sıfırdan öğrenen bir arkadaşımız a2 (temel ikinci seviye) oldu bile. platformda düzenli vakit geçirmeyen elemanlarımızda doğal olarak ilerleme göremedik ve uyardık. open english'i kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor uzun bir süre.

  şimdi open english'e abone olduğunda bir üyelik hesabı sağlıyorlar, bununla beraber platforma giriş yapabiliyorsun. platform dediğim işte online ingilizce kursu. yani elemanlar kurs mantığını almış, dijitalleştirmiş. içeride üniteler, alıştırmalar, özel dersler, konu anlatımları, telaffuz aracı (konuşmanızı puanlıyor), çevirici vb vb. birçok özellik var. şimdi hepsine girersek çok detaylı olacak, benim amacım daha çok bu platformun bir incelemesini yapmak.

  platform

  online canlı dersler

  online canlı dersler 7 gün 24 saat boyunca 30 dakikada bir yayınlanıyor. küçük öğrenci grupları, ana dili ingilizce olan eğitmenlerle online video toplantısı üzerinden ingilizce eğitimi alıyor. bu derslere rezervasyonla katılabiliyorsun fakat belirli bir seviyeye ulaşman lazım. öyle direkt üyelik alayım canlı derslere gireyim yok yani.

  üniteler

  ingilizce konu anlatımı ile kelime bilgisi, gramer ve telaffuz gibi konularda seviyeye uygun ders içeriklerinin bulunduğu bölüm. burada adım adım yeni kelimeler ve dil bilgisi kuralları öğreniyorsun.

  alıştırmalar

  ünitelerde öğrendikten sonra alıştırmalar kısmında öğrendiklerini pekiştirebiliyor ve neler öğrendiğini ölçebiliyorsun.

  telaffuz

  direkt telaffuz alıştırması yaptığın bölüm ki bence sırf burası için para verilir. sana bir cümle veriyor. dinliyorsun. sonra aynı cümleyi tekrar ederken sesini kaydediyorsun. uygulama hangi heceleri yanlış söylediğini sana sekil a sekil b tarzinda gösteriyor. hani ingilizce konuşamıyorum diyosan niye konuşamadığını burada çok net anlayabiliyorsun. bazı vurgu ve heceler türkçeye çok ters. ama onları görüp tekrarladıkça speaking inanılmaz gelişiyor.

  haberler

  belirli konulara özelleştirilmiş ingilizce içeriklerle reading yeteneğini geliştiriyor, bu içerikleri ne kadar anladığını yöneltilen sorular üzerinden ölçebiliyorsun.

  deyimler

  ingilizcede yaygın olarak kullanılan deyimleri keşfederek speaking konusunda kendini geliştirebiliyor, daha akıcı ve ileri seviye ingilizce konuşmayı öğreniyorsun.

  interaktif videolar

  ingilizce speaking, writing ve reading yeteneklerini geliştirebileceğin, konu anlatımından sonra öğrendiklerini test edebileceğin interaktif videolara sınırsız kere erişebiliyorsun.

  iş ingilizce içerikleri

  mesleki jargona göre özelleştirilmiş içeriklerle sektörün için gerekli ingilizce terim ve kavramları hızlıca öğrenebiliyorsun.

  sözlük

  ingilizce kelime sözlük aracı. bu sözlükte ingilizce kelimelerin ingilizce açılımlarını öğrenebiliyorsun.

  yazma aracı

  yazdığın ingilizce metinlerdeki hataları görmek için yazma aracını kullanabilirsin. metni ilgili alana kopyalaman yeterli.

  dil bilgisi kılavuzu

  ingilizce sıfatlar, fiiller, yardımcı fiiler vb. tüm bilgisi konularında merak ettiğin tüm detaylara bu bölüm üzerinden ulaşabilirsin.

  çevirmen

  burada 4 dilde (ingilizce, türkçe, ispanyolca, portekizce) çeviri yapabiliyorsun.

  toefl, ielts ve toeic hazırlık

  bu sınavlara hazırlanan için platformda özel bir bölüm var. sınavların tıpkısı örnek testler var. bu testlerde aldığın puan hemen hemen gerçek sınavdan alacağın puanı veriyor. acikcasi benim en sevdiğim yönlerinden biri bu oldu. direkt eksikleri fark ederek o konuya yoğunlaşabiliyorsun.
 • sanırım kullanacağım. rezerv alıyorum.
hesabın var mı? giriş yap