şükela:  tümü | bugün soru sor
 • open water'in tam devamı değil, fakat aynı akımdan bir film. ilk filmle konu açısından direk bir ilgisi yok. yalnızca açık denizdeki can pazarı paydaları eşit.

  bu kez beş eski arkadaş, bir minik bebek ve bir kızın (arkadaşlardan birinin sevgilisi) yatla çıktıkları açık deniz seyahatinde yaşadıkları, artık salakça mı diyeyim, talihsizce mi diyeyim bilemedim, şey anlatılıyor.

  ilk film kadar tedirgin edici ya da ürkütücü de değil bu film.

  aşağıdaki adresten kabaca bilgi alınabilir:
  http://imdb.com/title/tt0470055/
 • kesinlikle boktan bir film. bu filme beş üzerinden yıldız verecek olsam, gider süpermen'e 3 yıldız veririm.
 • şu sıralar kanal d de yayınlanmakta olan çok çok komik bir film.az önce reklama girene kadar izledim ve izlerken deli etti bu film beni, gencecik insanlarsınız alın birinizi omzunuza can yeleği de var can yeleğini alttakine ver abicim,üsttekini şöle bi hoplat yukarıya doğru -zaten 45 kilo kız lan onlar- aynen kurtuldunuz; ama bu saftirik arkadaşlar bunlarla uğraşmıyolar da birbirlerini öldürüyorlar,evet abartmıyorum resmen bıçakladı adamı,izlemeyin izlettirmeyin bu filmi..her yer kan oldu zaten reklamdan sonra köpek balığı da gelir her bok gelir..geçmiş olsun..
 • gerçek hikayeden alınmıştır bir anlayabilsem. ilk filmi anladık olan olmuş gerçekten, ama bunun neyle ne alakası var, bir de bu kadar kötü olmak zorunda mıydı bilemiyorum
 • ya bu kadar lüzumsuz, manasız bir film olamaz.
  open water başlığı altındaki tüm olumsuz entry'leri x2 yapıp buraya yazabiliriz.
 • gelmis gecmis en sacma sapan konulu ve finalli film listesi yapsam, az once sikintidan izledigimiz bu filmi en tepeye koymakla kalmaz, yanina yildizlar unlemler falan da eklerdim ki bir daha reklamina bile denk geldigimde uzak durayim.

  evet ey okur, biz ettik sen etme.
 • sıkıntıdan izlediğim ve fakat sıkıntımın yanına koca bir gerim gerim gerilmek eklenmesine neden olmuş filmdir. gençler suyun içinde titredikçe, ben üşüdüm. yata tırmanmaya çalışıp kaydıkça ben stres oldum. yattaki bebek feryat figan ağladıkça ben huzursuzlandım. bu ne be böyle? yapmaya çalıştıkları buysa, gerçekten başarılı olmuştur kanaatimce.

  --- spoiler ---

  o değil de, herkesin üzerindekileri çıkartıp halat yapma fikrini ben onlardan önce bulmuştum. tam ''ulan çok zekiyim!'' diye düşünüyordum ki elimde patladı. ahah!

  en sonunda bebeğin annesi kurtuldu mu kurtulmadı mı hala anlamadım gerçi. kurtulduysa bebek neden hala deli gibi ağlıyordu? yatta yatan adam kimdi? ölmüş müydü? ölüyse kim ve nasıl çıkarmıştı dipten? sahile ulaşmaya çalışan kadına ne oldu? allam bak yine gerildim.

  --- spoiler ---
 • baştan sona spoiler:

  hayır açık denizde 6-7 kişi 5 saat kalınca bunlar birbirini öldürüyormuş, köpekbalığı falan hikayeymiş bunu anlatan film. çalan cep telefonunu şak diye uzanıp alabilen, karşıdakinin konuşmalarını duyabilen ama sinirlenip, eeeh buna da su kaçtıydı zaten diye fırlatıp atanlar mı ararsınız, ortada kara görünmezken "ben gidiyorum akadaş karaya çıkacam" diyenler mi, tekneye bıçakla saldıranlar mı, akabinde arkadaşına bıçakla saldıranlar ve ortalığı kana bulayanlar mı...hadi kana buladın, neden bir tek köpekbalığı gelmiyor, bir eğlence bir hareket olsun diye bir yunus bile gelmiyor a dostlar...açık deniz yahu burası...tabi teknenin altına dalıp (ne arıyosa artık) yukarı çıkarken kafayı patlatanlar mı ararsınız...gerçekten bir tek köpekbalığına bile ihtiyaç kalmadan hepsi itinayla birbirini yedi..en sonunda malın biri eeeeh be dedi bıçağı tekneye sağladı, tutundu...kızda kafasına gözüne basa basa tırmandı...wtf? baştan niye yapmadık demedi mi kimse? bi belgesel koyun şöyle filmlerin yerine, ornitorenklerin yaşamı hakkında bilgi edinelim bundan iyidir..
 • tam anlami ile rezillik abidesi bir film.gercekten, gercek bir hikayeden alinmis ise; iyi ki olmusler dedirtiyor.
 • dün akşam tv de yayınlanan acınası yapım. sırf vakit geçirsin diye izlerseniz baya bir zevkli oluyor açıkcası.
  milli takıma taktik veren fatih hoca misali, yapmaları gerekenleri sürekli bağırıp durdum suratlarına. normal olarak beni duyamadılar ve geberip gittiler.*

  --- spoiler gibi değil gibi ---
  e o kadar salaksanız, ölmeyi de hak ediyorsunuz kusura bakmayın.
  eleman kazara bıçaklandıktan sonra, ortamdan uzaklaşan karı niye boğuldu onu çözemedim. durduk yere battı gitti gerizekalı.
  hele o kafasını çatlatan dangalağa hiçbir sözüm yok. kızına kötü örnek olurdu yaşasaydı, iyiki geberdi gitti.
  --- spoiler gibi değil gibi ---

  o grupta sadece ve sadece bir adet türk olacak; 15 dakika içinde geri çıkmışlardı tekneye. hayli iddialıyım bu konuda, g.tümü ortaya koyarım. o derece.