şükela:  tümü | bugün
 • dunyanin en guzel broadcom access point firmware'i. linksys wrt54g'den en iyi performansi almanin tek yolu. sikik sveasoft kodu uzerine kurulu degildir, paket tabanli ve filesystem olarak jffs2 kullanan bir linux sistemidir. experimental build'leri gayet guzel her tur cihaz ile calismaktadir.

  http://openwrt.org/ * adresinden bakilabilir. wiki ve faq 'de yeni baslayanlara gerebilecek her turlu bilgi (kimi zaman bulmasi/erismesi zor da olsa) mevcuttur.
 • openwrt tabanli baska bir firmware icin (bkz: dd wrt/#9943145)
 • bu guzide isletim sistemi linux tabanli oldugu icin neredeyse herseyi yapabiliyorsunuz. ister web kameranizi ipwebcam yapabilir, websitesi host edebilir, veya basit bir router olarak bile kullanabilirsiniz. pek son kullanici dostu degildir ama suserlara ger turlu yardimi yapabilirim.
 • 4.5g'nin türkiye'de yayılmasıyla adından sıkça bahsedilecek olan modem/router işletim sistemi. o kadar çok özeleştirme özelliği varki menüler arası insan resmen kayboluyor.

  peki neden 4.5g ile adından söz ettirecek? çünkü lte internet kullananlar uygun fiyat ve yüksek performans için huawei'nin 3372 150/50mbit usb cihazını kullanacak. bu cihaz hem ucuz hem de özelleştirme özellikleri ile göz dolduruyor. kendisi için bir sürü linux canavarı sağlam romlar hazırlamıştır. fakat openwrt bu cihaza değil bu cihazla uyumlu çalışması için router cihazına yüklenecek.

  özellikle vpn ayarlarını barındırması hem torrentcileri hem de yasak tanımayanları cezbedecek. dediğim gibi sürüyle opsiyon ve modül derlenmiş. size kalan nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve iyi bir ayar çekmek olacak.

  ayrıca karmaşık bağlantı şekilleri gerçekten ilginç. modeme bağlı cihazları istediğiniz gibi birbiriyle eşleştirebiliyorsunuz. yakın zamanda 4.5g'nin yayılmasıyla hak ettiği ilgiyi görecektir.
 • lede tarafindan pabucu dama atilacaktir.