şükela:  tümü | bugün
 • opera next'in yeni adı. ukdeyi geçen sene haken vermiş.

  next'ten bir farkı yok haliyle. çabuk güncelleniyor her zamanki gibi. yeni start page güzel olmuş. bir an önce normal sürüme de gelmesi dileğiyle.
 • şu anki -yanılmıyorsam - 29 sürümü itibariyle bilgisayarımı bir kurulumdan sonraki çalışma esnasında, bir de benim exe'sini tıklamam itibariyle iki kere göçertmiştir. göçertme de değil makinayı fareye dahil tepki vermez bir şekilde tamamen kilitledi.

  betadır eyvallah suçlamıyorum da chrome'u canary kanalında kullanan biri olarak, firefox'un beta, aurora, alpha hatta gecelik sürüm kullanan biri olarak bu hatanın yanına yaklaşır bir kusur görmüş değilim yıllardır.

  kuracaklar dikkatli olsun, riski göze alıp öyle kursunlar.
 • güncellenmiş beta sürümüyle birlikte artık,

  youtube gibi sitelerde yer alan videoları bir pop-up olarak açabiliyoruz. yani eğer ekşi sözlük'te okuyor ya da yazıyorsanız ve aynı zamanda bir video izlemeniz gerekiyorsa opera'nın bu özelliği sayesinde videoyu istediğiniz bir köşeye alıp multitask yapabiliyorsunuz.

  https://www.opera.com/…opera-beta-update-video-pop/

  üstteki linkten daha rahat anlayabilirsiniz ve linklerden de indirebilirsiniz.
 • bugün android için yayınlanan sürümünde tamamıyla yeni bir tasarıma geçilmiştir; materyal dizayn. gerçekten göze çok hoş geliyor görüntüsü.

  bunun yanında okuma modu da eklenmiş. bu özelliğe sahip diğer tarayıcılardan farkı ise şu: site açılırken karşımıza çıkan o saçma sapan beyaz ekranda bize "okuma modu" uyarısında bulunuyor. eğer siteyi bu mod ile açarsanız normalinden çok çok daha hızlı bir şekilde içeriğe ulaşabiliyorsunuz. ben buna bayıldım.

  tekrardan tasarıma dönecek olursak; haberler bölümünü de değiştirip içeriğe daha kolay ulaşmamız sağlanmış. kullanılıyor mu bilmiyorum ama google'in amp özelliğine benzer bir şey var sanırım ki haberler fazlasıyla hızlı açılıyor. neredeyse 0 vakit kaybı.

  denemeniz gerekli.
 • bünyesinde barındırdığı adblock, vpn ve turbo gibi özellikleri ile favorim haline gelmiş tarayıcıdır.
 • opera beta kullanıp netflix'te sorun yaşayan arkadaşlar varsa yeşillendirebilir mi? tabii sorunun çözümü varsa