şükela:  tümü | bugün
 • opera'nın, geliştirici ve üst düzey kullanıcılar için sunduğu tarayıcı sürümü. bu sürümde opera'ya yeni eklenecek olan özellikleri deneyip, kullanıcılardan geri bildirim topluyorlar.

  opera'nın kararlı sürümünde göremediğim dark theme özelliği ve başlangıç sayfasına telegram, whatsapp ve messenger gibi iletişim uygulamalarının pinlenmesi beni benden aldı.

  --- spoiler ---

  ileri düzey bir kullanıcı mısınız? opera developer sürümü ile deneyler yapın

  bu sürüm bizim tarayıcı yenilikleri için kullandığımız ilk ve deneysel bir sürümdür ve deneylerin tümü bir sonraki aşamalara geçemeyebilir. lütfen unutmayın - opera developer özellikleri o kadar hamdır ki, kararsız davranabilir hatta tarayıcınızı çökertebilirler. dikkatle deneyin! eğer bir geliştirici veya ileri düzey kullanıcı iseniz, bu sürüm sizin içindir.

  --- spoiler ---
 • vpn özelliği olan browser.
 • vpn özelliği aslında vpn değil proxydir. proxy leak verir ve vpn kadar güvenli değildir. bunun yanında başta çok hızlı olan opera vpn hizmeti artık yerlerde sürünmektedir. bu nedenle çok kullanışlı olduğunu iddia etmek zor. mobilde aloha browser ve masaüstünde browsec chrome eklentisi ile daha hızlı proxy hizmeti alabilirsiniz.