• çok muhtemel bilmeden başkası için mining yapıyordur. hatta daha spesifik olmak gerekirse çok muhtemel ethereum kazıyordur.
  • muhtemelen miner truvası benzeri bir eklentiyi yemiş(infected) yazar arkadaşımızın beyanı. yıllardır kullanıyorum opera, gpu kullanımı %0.

not: yazar arkadaş mesaj kabul etmediği için bu entari dikilmiştir, bir süre sonra kendi kendini imha edecektir.
  • son günlerde sık yaşanan durum. bu yüzden geçici olarak vivaldi kullanıyorum. opera bu durumu düzeltmezse tamamen vivaldi'ye geçeceğim.

edit: cpu kullanımına dikkat etmedim ama kasma sorunu var. eski akıcılığı yok son güncellemeler sonrasında.

edit2: opera diğerlerinden daha iyiymiş bugün bunu anladım. vivaldi fazla sekmede acayip kasıyor. ha bugün ilginç bir şekilde 2-3 sekmeyle kastı 900 mb gördü* bellek kullanımı. tuhaf. pcde de sorun olabilir. bakıcam bakalım.
  • büyük ihtimal donanım hızlandırma kullandığı içindir. zira opera kullandığım zamanlarda sekme açma/kapatma animasyonlarının diğer tarayıcılardan çok daha pürüssüz olduğunu görmüştüm.
hesabın var mı? giriş yap